Podnośniki towarowe – zalety, rodzaje i zastosowanie

aktualizacja: 2019-10-26 12:44:27     nr wiadomości: 40564     przeczytano: 2674     Ilość komentarzy komentarze: 0


Podnośniki towarowe to urządzenia przeznaczone do konserwacji i montażu wewnątrz i na zewnątrz budynków. Dźwigi są nieocenione np. podczas montażu sufitów podwieszanych czy instalowania systemu wentylacji. Jakie są rodzaje podnośników?

Zalety i rodzaje podnośników towarowych firmy Bӧcker

Podnośniki towarowe są nieocenione w przypadku rozładunku i transportu różnego rodzaju materiałów. Urządzenia firmy Bӧcker z oferty firmy Uplifter to urządzenia, które mogą transportować ładunki w bardzo wąskich przejściach, a więc przez standardowe drzwi, a także windy. Podnośniki towarowe zapewniają zwiększone bezpieczeństwo w trakcie montażu, transportu oraz załadunku różnego rodzaju towarów. Ich zaletą jest wytrzymała konstrukcja i łatwość obsługi. Podnośniki towarowe z serii LM/LMC/LMX firmy Bӧcker posiadają niewielkie rozmiary, cechuje je wygoda w trakcie manewrowania oraz moc umożliwiająca precyzyjne przenoszenie dużych ciężarów.

Udźwig użyteczny jednego z modeli tej serii – LMC to 250 kg, z kolei cięższy sprzęt LMX może pracować z ładunkiem o wadze 500 kg. Sprzęty te są nie tylko lekkie, ale również kompaktowe. Ich zaletą jest również szybkość i łatwy transport materiału w inne miejsce. Warto również wspomnieć o ich prawie nieograniczonych możliwościach i dużej uniwersalności w każdych warunkach przestrzennych. Oprócz LMX i LMC istnieje także model LM, którego maksymalny udźwig to 300 kg oraz LMJ/ML o udźwigu wynoszącym od 100 do 120 kg. Z kolei największą wysokość podnoszenia posiada model LM i wynosi ona blisko 7,5 metra.

Praktyczne i łatwe w obsłudze podnośniki osobowe

W ofercie firmy Bӧcker znalazły się również podnośniki osobowe z serii PH/PHC. Szeroka paleta produktów posiada urządzenia wysokowydajne, kompaktowe i komfortowe w użytkowaniu. Sprzęty zintegrowane z wózkiem podnośnikowym mają bardzo satysfakcjonującą wysokość podnoszenia, która może wynosić nawet 14 metrów, a także nośność do 140 kg, która umożliwia również zabranie narzędzi. Podnośniki osobowe z serii PH/PHC są bardzo proste w obsłudze, a wszystko to za sprawą wygodnych przycisków nożnych. Podobnie jak w przypadku podnośników towarowych, wersje osobowe również są przystosowane do wąskich przejść, dzięki czemu możliwa jest praca wewnątrz budynku, który posiada standardowe drzwi. Firma Bӧcker proponuje pięć sprzętów z tej serii, a urządzenie, które posiada największą wysokość podnoszenia to PHC 1200. Prawie każde z urządzeń tej serii posiada taki sam udźwig, który wynosi 140 kg. Jest to więc bardzo korzystne rozwiązanie do pracy w różnych warunkach – również galeriach handlowych i wielokondygnacyjnych fabrykach.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.