Podrobione towary za 9 mln zł

aktualizacja: 2018-02-07 07:58:02     nr wiadomości: 34275     przeczytano: 4416     Ilość komentarzy komentarze: 3

Funkcjonariusze KAS z Augustowa przechwycili wielki transport podrobionych towarów. W ciężarówce zatrzymanej do kontroli na obwodnicy Augustowa mundurowi znaleźli prawie 40 tysięcy sztuk perfum, odzieży, obuwia i galanterii bezprawnie oznaczonych znakami towarowymi znanych marek.

Transport ponad 24 tysiące perfum i 15,5 tysiąca szt. odzieży, obuwia i galanterii wpadł w ręce funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej podczas kontroli drogowej na obwodnicy Augustowa. Z dokumentów przedstawionych przez 42-letniego kierowcę tira wynikało, że wiezie on z Litwy do Polski m.in. kosmetyki oraz odzież. Podczas rewizji okazało się, że w kartonach zapakowanych w worki znajdują się towary oznaczone znakami towarowymi kilkudziesięciu znanych światowych marek z branży perfumeryjnej i odzieżowej.

Ponieważ wygląd towaru, jego deklarowana wartość oraz sposób zapakowania mogły świadczyć o przestępstwie Służba Celno-Skarbowa zarekwirowała podejrzany transport, a o zatrzymaniu poinformowała przedstawicieli firm – właścicieli praw do chronionych znaków towarowych. Gdyby to były oryginalne produkty ich wartość rynkowa wynosiłaby co najmniej 9 milionów złotych.

W sprawie zostało wszczęte dochodzenie. Kierowca tira został przesłuchany. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za obrót podrobionymi towarami grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. - informuje asp. Maciej Czarnecki zespół prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku

 

http://www.podlaskie.kas.gov.pl/

I pewnie spala wszystkie ciuchy zamiast oddać na dom dziecka itp! Było już gdzieś kiedyś w Polsce że tyle tysięcy sztuk ubrań spalili na ogromnym stosie.....
Napisał: Karol dodano: 2018-02-07 09:58:30

A ta markowa tandeta produkowan a w krajach trzeciego Swiata i w indiach czym sie rozni od podrobek... chyba tylko tym ,ze jest "legalnie " prodikowana za place 20 centow na godzine.
Napisał: Choop dodano: 2018-02-12 12:25:11

Może rozdać ten towar potrzebującym?
Napisał: XXX dodano: 2018-02-13 19:58:46

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.