Podstawowe zalety nowoczesnych i-robotów sprzątających

aktualizacja: 2019-10-14 17:43:49     nr wiadomości: 40461     przeczytano: 2828     Ilość komentarzy komentarze: 1

Automatyczne systemy i urządzenia, uniwersalne i wyposażone w cała serię ultraczułych sensorów , sterowane zdalnie stanowią jeden z elementów współczesnych inteligentnych domów. Zasilane akumulatorem, bezkablowe  urządzenia, cicha praca oraz wielofunkcyjność przejawiająca się możliwością wykorzystania różnych opcji w zależności od warunków w danym budynku – to ich podstawowe atuty . Jednak mają ich znacznie więcej.

Roomba - efektywny i-robot odkurzający 

Nowoczesne roboty sprzątające, takie jak Roomba ® s9+ to najnowszej generacji urządzania wyposażone w niezawodne rozwiązania i sprawdzone mechanizmy. Niezwykle istotnym atutem i-robotów jest możliwość zdalnego sterowania za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Jeśli nie mamy zwyczaju regularnego sprzątania i nie  jesteśmy przygotowani na przyjęcie gości, a zależy nam na nieskazitelnie czystym mieszkaniu, wystarczy, że zdalnie ustawimy i-robota, aby podczas naszej nieobecności starannie wyczyścił wszystkie podłogi.  

Ultraczułe sensory umożliwiające staranne sprzątanie

Robot sprzątający Roomba został wyposażony w całą serię czujników, które efektywnie wspomagają jego pracę i pozwalają na niezwykle staranne sprzątane. Czujnik antykolizyjny zapobiega zderzaniu się i-robota z ewentualnymi przeszkodami na drodze robota. Zapobiega zderzeniom odkurzacza ze ścianami, sprzętami domowymi oraz meblami ustawionymi na podłodze. Specjalnie opracowany sensor krawędzi zapobiega potencjalnym wypadkom, co oznacza, że chroni urządzenie sprzątające przed upadkiem z podestu lub ze schodów. Czujniki kurzu oraz sensory wykrywające mocno zabrudzone miejsca pozwalają na skuteczne, metodyczne wyczyszczenie wszystkich powierzchni płaskich, a czujnik zapobiegający plątaniu się kabli umożliwia sprawniejszą pracę.

Technologia vSLAM®  - mapowanie pomieszczeń

Zaawansowane mechanizmy wykorzystywane przez i-roboty zapewniają ich niezawodną pracę i wysoką funkcjonalność. Sprawdzona technologia vSLAM® ma za zadanie sprawdzenie wszystkich powierzchni w domu. Dzięki zaawansowanym optycznym czujnikom, które przetwarzają ponad 230 400 punktów danych na sekundę, i-robot tworzy dokładną mapę cała otoczenia. Dzięki temu potrafi dokładnie zlokalizować miejsce, w którym się znajduje, a także wie, które powierzchnie już wyczyścił oraz gdzie jeszcze musi jeszcze posprzątać.

Gumowe szczotki dostosowane do różnych powierzchni

Gruntowne czyszczenie podłóg umożliwia system dwóch gumowych szczotek o specjalnie zaprojektowanych bieżnikach i dopracowanych funkcjach. Pozwala to na idealne dostosowanie trybu sprzątania do rodzaju powierzchni i skutecznego czyszczenia.

Inne i-roboty wspomagające pracę Roomby

Oddzielny sektor i-robotów stanowią roboty mopujące, które dodatkowo czyszczą na mokro podłogi. Należy do nich i-robot Braava. Zasadniczą funkcją  tego robota jest zmywanie podłóg, czyszczenie ich z plam, zabrudzeń i kurzu na mokro za pomocą specjalnego zestawy akcesoriów. Należą do nich m.in. system wyposażony w specjalną głowicę czyszczącą Pro Clean, jak również specjalnie przystosowane do pracy na mokro i do czyszczenia na sucho -ściereczki z mikrofibry.

 

Największa zaleta automatycznych urządzeń to ta, że same sprzątają, poza tym są bardzo dokładne, przejeżdżają kilka razy po najbardziej zanieczyszczonych powierzchniach. Moja roomba i7+ dodatkowo posiada stację clean base, dzięki czemu nie muszę sama opróżniać pojemnika z zabrudzenimi.
Napisał: Anita dodano: 2019-10-28 13:51:19

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.