Podsumowali sezon wakacyjny

aktualizacja: 2015-11-09 10:25:47     nr wiadomości: 26701     przeczytano: 4634     Ilość komentarzy komentarze: 1

Podlascy policjanci pełniący służbę na wodach oraz dowódcy Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wodno – Nurkowego Państwowej Straży Pożarnej podsumowali sezon wakacyjny 2015. Zorganizowany został także konkurs plastyczny dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie pod hasłem „Policja w trosce o moje bezpieczeństwo nad wodą”.


W miniony piątek w Rajgrodzie odbyło się szkolenie doskonalące dla funkcjonariuszy pełniących służbę na akwenach. Uczestniczyło w nich 20 podlaskich policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych oraz 9 funkcjonariuszy Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wodno – Nurkowego Państwowej Straży Pożarnej. W ramach zajęć teoretycznych funkcjonariusze obu służb omówili tematy związane z bezpieczeństwem osobistym podczas realizacji zadań na wodzie oraz problemy, na jakie mogą natknąć się w trakcie pełnienia służby. Wymieniali się także własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami oraz podsumowali sezon wakacyjny 2015.

Ponadto, w ramach działań profilaktycznych, policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zorganizowali konkurs plastyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rajgrodzie. Jego temat brzmiał „Policja w trosce o moje bezpieczeństwo nad wodą”. Spośród najlepszych prac komisja wyłoniła zwycięzców. I miejsce w kategorii klas I – III zajęła klasa IIa, natomiast w kategorii klas IV – VI, I miejsce zajęła klasa V. Dyplomy oraz nagrody wręczyli Sekretarz Urzędu Miejskiego w Rajgrodzie, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rajgrodzie oraz przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej. Na zakończenie szkolenia Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku, w imieniu Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, w imieniu Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, złożyli podziękowania policjantom oraz strażakom pełniącym służbę na wodach w sezonie wakacyjnym 2015. - informuje KWP w Białymstoku
 

 

  - fot. KWP B-stok

zapomnieli o ratownikach i innych ,którzy dbali o bezpieczeństwo na wodzie wypoczywających .Widziałem działania szczególnie straży i ich przejażdżki .ŻENADA. WOPR to już całkiem księstwo. Czas by zlikwidować pasożytniczą grupę w Rajgrodzie.
Napisał: plażowicz dodano: 2015-11-09 16:33:33

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.