Półmaraton Świętych Mikołajów

6 grudnia 2008 roku zawodnicy grajewskiej Maratonki wystartowali w VI Półmaratonie Świętych Mikołajów w Toruniu. Bieg poprzedziła zbiórka upominków dla dzieci z domów dziecka. Blisko 1200 osób przystrojonych w czapki Świętych Mikołajów wyruszyło z Toruńskiego Rynku Staromiejskiego na liczącą 21 km trasę. Wśród takiej rzeszy amatorów biegania wysokie 64 miejsce zajął Janusz Krause. Na 130 pozycji w swojej kat. uplasował się Waldemar Szycik. Najszybciej trudną, crossową trasę  pokonał Tomasz Drąg z KM Truchcik Łubianka (1:09:41.). Wśród kobiet triumfowała Marzena Kłuczyńska (1:22:29) z Poznania.

Wszyscy uczestnicy podkreślają, że jak co roku podczas całego biegu panowała wspaniała, świąteczna, wesoła atmosfera, a bieg był pełen specyficznego i niepowtarzalnego klimatu.