Pomogą mieszkańcom w wymianie ogrzewania na gazowe

aktualizacja: 2018-11-26 18:25:16     nr wiadomości: 37784     przeczytano: 3312     Ilość komentarzy komentarze: 0

PGNiG i Miasto Grajewo pomogą mieszkańcom w wymianie ogrzewania na gazowe

PGNiG Obrót Detaliczny i Miasto Grajewo podpisały porozumienie o współpracy. Ma ono ułatwić mieszkańcom wymianę starego, nieekologicznego pieca, na nowoczesny i przyjazny środowisku kocioł gazowy. Porozumienie zostało podpisane przez Burmistrza Miasta Grajewo Pana Dariusza Latarowskiego oraz Dyrektora Białostockiego Obszaru Sprzedaży PGNiG Obrót Detaliczny Pana Pawła Nowaka.

Porozumienie o współpracy jest elementem kolejnej edycji Programu PGNiG Obrót Detaliczny pod nazwą „Przełącz się na gaz”, który rozpoczął się pod koniec 2017 roku. W jego ramach eksperci PGNiG oferują mieszkańcom wsparcie w wymianie systemu ogrzewania na gazowe.

Pierwszym etapem działań jest podpisanie porozumienia z gminą. PGNiG oferuje wszystkim chętnym pomoc w uzyskaniu wszelkich informacji na temat możliwości rozpoczęcia korzystania z gazu sieciowego i szacunkowych kosztach inwestycji. Pracownicy spółki zapewnią także pomoc partnera technicznego, który m.in.:

  • opracuje bezpłatny kosztorys ofertowy budowy lub przebudowy wewnętrznej instalacji gazowej lub grzewczej (zasilanej paliwem gazowym),
  • wykona instalację gazową lub grzewczą (włącznie z dokumentacją),
  • wykona instalację centralnego ogrzewania,
  • pomoże w uzyskaniu niezbędnych dokumentów powykonawczych (m.in. opinia kominiarska, próba szczelności),
  • pomoże w wypełnieniu oraz skompletowaniu dokumentów, umożliwiających uzyskanie dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie kosztów inwestycji, polegających na zmianie systemu ogrzewania na system ogrzewania gazem,
  • złoży w imieniu Konsumenta dokumenty dające możliwość uzyskania dotacji,
  • przeprowadzi bezpłatną kontrolę okresową stanu technicznego zainstalowanego u Konsumenta urządzenia (po roku).

Klienci, którzy chcą skorzystać z usług doradczych, oferowanych w ramach programu „Przełącz się na gaz”, powinni udać się do mobilnego Biura Obsługi Klienta, które znajduje się w pokoju nr 15 budynku Urzędu Miasta Grajewo przy ulicy Strażackiej 6a w Grajewie. Biuro czynne jest dwa razy w miesiącu, w pierwszy i ostatni roboczy wtorek miesiąca, w godzinach pracy Urzędu, tj. 7.30 – 15.30.

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie: http://www.pgnig.pl/dla-domu/oferta/przelacz-sie

Kontakt: zmien.ogrzewanie@pgnig.pl

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.