czwartek, 28 marca 2024

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 13899 wyświetleń

Powiatowy Dzień Edukacji

 15 października 2014 r. w budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie odbyła się powiatowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Organizatorami imprezy byli Starosta Grajewski oraz Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie. Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów tej szkoły.

Życzenia pracownikom oświaty złożyli p. Wojciech Dzierzgowski – Wicewojewoda Podlaski, p. Jerzy Kiszkiel – Podlaski Kurator Oświaty, ks. Prałat – Czesław Oleksy, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, p. Bogumiła Kierznowska – Prezes Oddziału ZNP w Grajewie, p. Adam Kiełczewski – Burmistrz Miasta Grajewo, przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie oraz p. Jarosław Augustowski – Starosta Grajewski.

W pierwszej części uroczystości nauczycielom i dyrektorom szkół prowadzonych przez powiat grajewski, za ich osiągnięcia odpowiednio dydaktyczno - wychowawcze i organizacyjno - menedżerskie, zostały wręczone nagrody Starosty Grajewskiego, otrzymali je:

 p. Anna Jagusz – dyrektor Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie;
 p. Grzegorz Robert Curyło – dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie;
 p. Jarosław Konopka – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie;
 p. Jolanta Teresa Lamirowska – nauczyciel w Zespole Szkół Nr 1 w Grajewie;
 p. Joanna Kozłowska – nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie;
 p. Renata Hanna Modzelewska – nauczyciel w Zespole Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie;
 p. Marcin Kozikowski – nauczyciel w Zespole Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie;
 p. Antoni Mirosław Sadowski – nauczyciel w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego  w Szczuczynie;
 p. Krzysztof Wencek – nauczyciel w Zespole Szkół im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie.

Kolejna część gali to wręczenie dyplomów przyznania Stypendium Starosty Grajewskiego. Stypendium – za osiąganie najlepszych wyników nauczania, a także działalność na rzecz społeczności lokalnej lub wyróżnianie się osiągnięciami w dziedzinie sportu, kultury i sztuki – otrzymali:
1) Paulina Baranowska – uczennica Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie;
2) Magdalena Mierzejewska – uczennica Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie;
3) Ewa Wróbel – uczennica Zespołu Szkół Nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie;
4) Grzegorz Kowalewski – uczeń Zespołu Szkół im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie
5) Radosław Mocarski – uczeń Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie;
6) Piotr Sadowski – uczeń Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie.

Pogratulowano również stypendystom Prezesa Rady Ministrów - uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem i najwyższą w danej szkole średnią ocen:
1) Barbara Alencewicz – uczennica Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie,
2) Dorota Chylińska – uczennica Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie,
3) Katarzyna Grzymała – uczennica Zespołu Szkół im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie,
4) Justyna Janiuk – uczennica Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie
5) Monika Ewa Muczyńska i Patryk Sosnowski – uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie.


Przyznane nagrody symbolicznie wręczył nauczycielom i pracownikom szkoły gospodarz - dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie Grzegorz Curyło.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia, nagrodzonym składamy gratulacje, a pracującym na rzecz oświaty życzymy sukcesów w życiu zawodowym oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. (SP Grajewo)



Komentarze (15)

Składam serdeczne gratulacje dla Pani Jolanty Lamirowskiej- nauczycielki wychowania fizycznego w LO nr 1. Dzięki Pani polubiłam WF. Życzę kolejnych sukcesów w pracy dydaktyczno- wychowawczej.
Maturzystka '95r

serdeczne gratulacje dla pana Konopko jest pan wielkiego serca oby takich jak pan bylo wsrod nas jak najwiecej

..."W pierwszej części uroczystości nauczycielom i dyrektorom szkół prowadzonych przez powiat grajewski, za ich osiągnięcia odpowiednio dydaktyczno-wychowawcze i organizacyjno-menedżerskie, zostały wręczone nagrody Starosty Grajewskiego."... Nie rozumiem tego szczuczyński ZS jest pusty. Nie widać przyszłości - i pracy dydaktyczno-menadżerskiej a tu nagroda. Miej uczni niż w podstawówkach wiejskich. W pewnym okresie nastąpiła zmiana w dyrekcji i miało być lepiej. A okazało się być jak zwykle tak samo , a jest jeszcze gorzej. Wiem że ilość uczni nie świadczy o poziomie nauczania , lecz w latach 70-tych szkoła zawodowa liczyła 11 klas /słownie jedenaście/. Więc pragnę wiedz - nie tylko ja co zamierza w tej materii wykonać P.Dyrektor nie wspominając o zarządzie powiatowym ze szczuczynianinem jako starosta od czterech kadencji na czele. Boli mnie serce i troska załamuje za stan tej szkoły - z troski, a opisywana niejednokrotnie na stronach e-grajewo.

W piątek dzień służby zdrowia.Ciekawe jaka będzie uroczystość i nagrody.Szpital to oczko w głowie.

wszystko OK - ale co w godzinach pracy ludzie postronni (etatowcy) tam robią? (L4 , Uw) "Normalny człowiek" musi być na swoim stanowisku pracy! Ja wszystko rozumiem, święto, nagrody, przemówienia - ale komu i czemu to wszytko ma służyć ? Czy przybędzie miejsc pracy, wzrośnie gospodarka ? bezpieczeństwo? (nauczyciele ledwo po dwóch miesiącach wakacji wrócili do stałych zajęć - już święto - dzień wolny. (Przenieście DEN np na 14 VII - zobaczycie jak będzie frekwencja. Nagrody z rozdzielnika, kwiaty tradycja - dziwne to zwyczaje , dziwny to kraj! Moze ktoś zna odpowiedź ...?

Też jestem ze Szczuczyna i nie dziwię się temu co się dzieje z ZS. Dziwię się temu co się dzieje w ZS. To zawsze była szkoła zawodowa. Na siłę chciano przekształcić ją w LO. Wyniki matur nie zachęcają uczniów do podjęcia nauki w LO, a z kolei tak potężne warsztaty wieją pustką. Jak można było to spier....? Krew zalewa. Teraz trzeba w końcu podjąć męską decyzję. Ale nie łudzę się, w roku wyborczym nikt nie ma odwagi. Pozostaje dalsza agonia.

giną pozostałości po latach komunizmu, tylko na stanowiskach dzieci komunistów zostają po dekadzie dekomunizacji , i gdzie i jak zmierzamy ?

wszystkim łatwo jest oceniać i krytykować. O ZS w Szczuczynie źle mówią sami szczuczyniacy, a nawet ku mojemu zaskoczeniu ludzie dawniej i dziś bliscy szkole, i rozsiewają bezmyślnie głupie plotki i pomówienia, co wzbudza niepewność wśród rodziców i uczniów. Swoje trzeba chwalić, a nie ganić. Niedługo wybudują obwodnicę i jak nie będzie szkoły średniej to już w ogóle miasto będzie wymarłe. Brakuje żeby straciło płynność finansową UM i wszyscy wyjedziemy do Anglii. A co do słabych wyników matur w ZS to proszę podać konkrety i najpierw sprawdzić zanim się cokolwiek napisze. Szkoła to nie tylko dyrektor, ale pracownicy społeczność uczniowska i lokalna. Sami sobie ciężko zapracowaliście szczuczyniacy na taki stan rzeczy.

wszystkim łatwo jest oceniać i krytykować. O ZS w Szczuczynie źle mówią sami szczuczyniacy, a nawet ku mojemu zaskoczeniu ludzie dawniej i dziś bliscy szkole, i rozsiewają bezmyślnie głupie plotki i pomówienia, co wzbudza niepewność wśród rodziców i uczniów. Swoje trzeba chwalić, a nie ganić. Niedługo wybudują obwodnicę i jak nie będzie szkoły średniej to już w ogóle miasto będzie wymarłe. Brakuje żeby straciło płynność finansową UM i wszyscy wyjedziemy do Anglii. A co do słabych wyników matur w ZS to proszę podać konkrety i najpierw sprawdzić zanim się cokolwiek napisze. Szkoła to nie tylko dyrektor, ale pracownicy społeczność uczniowska i lokalna. Sami sobie ciężko zapracowaliście szczuczyniacy na taki stan rzeczy.

A ty szczuczynianko co powiesz dobrego!?

Do szczuczynianin Buhaha ty nie rozumiesz i nie zrozumiesz o z tego co widze i czytam to nawet podstawówki chyba nie dokonczyles. Nie pisze sie "uczni" tylko uczniów a więc zostaw tą rozkminke inteligentniejszym. Pozdrawiam i przypominam "na naukę nigdy nie jest za późno" :-D

Jak przygotować ucznia w ciągu 3-4 lat do matury, który trafia z gimnazjum z dużymi brakami w nauce, nie zna on nawet podstaw z j. polskiego i matematyki? Czemu nie mówi się o poziomie nauczania i zarządzania w gimnazjum??? Czy jeśli było by do wyboru inne gimnazjum w mieście np. prywatne, to ciekawe ile poszło by uczniów do naszego miejskiego?? Czemu robi się nagonkę na ZS w Szczuczynie??? Czemu nie mówi się o rzekomym zastraszaniu uczniów w gimnazjum, którzy chcą wybrać ZS Szczuczyn, stawianiu lepszych ocen dla tych, którzy wybierają sąsiadującą szkołę? Ja właśnie takie plotki słyszałam. Może podyskutujecie na ten temat, może są też inne powody, a nie tylko złe zarządzanie. Nie chcę bronić dyrektora, bo jak mówi przysłowie: "ryba psuje się od głowy". Nie zastanawia Was to, że może ktoś ma jakiś w tym interes, żeby właśnie doprowadzić do upadłości szkoły?? A pan, Panie "szczuczynianinie" dużo Pan zna szczegółów z lat 70-tych, co jest bardzo zastanawiające ?? Szkoda tylko, że się pan na tych latach chyba zatrzymał. Uważam, że w tych rywalizacjach i przepychankach szkolnych bierze się pod uwagę tylko interes pojedynczych osób. W grę wchodzi zawiść, honor i urażona duma i nie ma się na względzie dobra naszych dzieci i naszego miasta.

Jak!? Na zajęciach dodatkowych. Ilu nauczycieli je prowadzi? Ilu prowadziło gdy kończyłem tą szkołę - 0. Ilu prowadziło 5 lat temu - 0. "Bo uczniowie nie chcą przychodzić" - slyszalem. Ciekawe dlaczego? Może mają dość na lekcji? Może nie zostali nauczeni jak się uczyć? Skoro w gimnazjum nie nauczyli to nie da rady nic nauczyć? Przecież na tym polega praca nauczyciela, więc skoro się nie da to po co taka szkoła?

BRAK ZAJĘĆ DODATKOWYCH??!! Widać pan Jarząbek jest niedoinformowany...proszę zapytać absolwentów czy mieli okazję uczęszczać na takie zajęcia. Pan, jak mniemam, takich zajęć potrzebuje

Konkretnie z ktorego rocznika? Bo sam jestem absolwentem.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.