Pożar domku letniskowego

aktualizacja: 2021-01-22 13:04:45     nr wiadomości: 44639     przeczytano: 4427     Ilość komentarzy komentarze: 2

18 stycznia br. kilka minut po godz. 20.00 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze domku letniskowego położonego nad jeziorem Rajgrodzkim w m. Skrodzkie w gminie Rajgród. Próbę ugaszenia ognia podjął właściciel, niestety jego działania okazały się nieskuteczne. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali właściciela na zewnątrz i kłęby dymu wydobywające się z drewnianego obiektu. 

- Działania ratowniczo-gaśnicze polegały na wprowadzeniu do budynku 2 rot w pełnym zabezpieczeniu i nawodnionymi liniami gaśniczymi w celu przeprowadzenia dokładnego rozpoznania i ustalenia źródła ognia. Bardzo szybko ustalono, że pali się drewniana podłoga w pobliżu komina, a pożar rozprzestrzenia się na poddasze. Dużym utrudnieniem w prowadzeniu działań  było duże zadymienie i wysoka temperatura panująca, którą potęgowały płomienie. Poza tym pożar rozwijał się w przestrzeniach zamkniętych ścian i sufitu wypełnionych wełną mineralną - informuje st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

Po stłumieniu ognia, strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych konstrukcji budowlanej i wprowadzaniu prądów gaśniczych wody w miejsca, w których kamera termowizyjna wskazywała podwyższone wartości temperatury. Po całkowitym ugaszeniu pożaru budynek oddymiono i przewietrzono. 

Dzięki wysiłkowi 35 strażaków zawodowych z Grajewa oraz druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych w Bełdzie, Mieczach, Rajgrodzie, Rydzewie i Woźnejwsi uratowano parter budynku i znaczną część I piętra z wyposażeniem.

 

to juz tylko do pieca sie nadaje.
Napisał: rajgrodziak dodano: 2021-01-23 16:23:36

Straż dojechała???? Drogi odśnieżone do domków letniskowych?
Napisał: Mieszkaniec dodano: 2021-01-23 18:14:29

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.