Pożar w m. Kapice

aktualizacja: 2018-12-04 12:14:36     nr wiadomości: 37904     przeczytano: 4598     Ilość komentarzy komentarze: 0

3 grudnia br. o godz. 2.25 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku gospodarczego we wsi Kapice, gm. Grajewo.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, strażacy zastali cały budynek w ogniu, palił się także zaparkowany w pobliżu ciągnik rolniczy.

- Działania strażaków skoncentrowały się na podaniu prądów gaśniczych wody w celu jak najszybszego ugaszenia pożaru. W trakcie działań, z płonącego budynku wyniesiono butlę z gazem propan – butan, którą schłodzono i odstawiono w bezpieczne miejsce. Dodatkowo podano dwa prądy wody na w natarciu na drewnianą stodołę, zlokalizowaną obok – informuje nas st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Grajewie.

Na razie nie jest znana przyczyna pożaru. Straty wstępnie oszacowano na 30 tys. zł, wartość uratowanego mienia wynosi 50 tys. zł.

Około 2 godzinną akcję ratowniczą prowadziły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Ciemnoszyj – łącznie 10 strażaków.

 
/e/
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.