Pożar w szpitalnej pralni

aktualizacja: 2019-09-25 10:42:48     nr wiadomości: 40294     przeczytano: 6579     Ilość komentarzy komentarze: 1

24 września br. po godz. 16.00 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków usytuowanych na terenie Szpitala Ogólnego w Grajewie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Po dojeździe jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia okazało się, że z pomieszczeń pralni wydobywa się dym. Drzwi do budynku były zamknięte. Strażacy w aparatach ochronny dróg oddechowych weszli do środka i ugasili pożar - paliła się suszarka przemysłowa do suszenia pościeli.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, schładzaniu znajdujących się urządzeń, otwieraniu, oddymianiu i przewietrzaniu pomieszczeń, ustalaniu i rozpoznawaniu obecnych substancji chemicznych a także określeniu strefy zagrożenia – wyszczególnia nam st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Ponad dwugodzinną akcję prowadziły trzy zastępy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Grajewa, łącznie 11 strażaków. Przyczyna pożaru jest ustalana.

 
e-Grajewo.pl

Jedna suszarka - 3 zespoły 11 strażaków to ilu ich by było gdyby zapaliła się cała pralnia?
Napisał: Strazak dodano: 2019-09-26 20:32:26

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.