Pożyczki pozabankowe mają zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników.

aktualizacja: 2019-11-26 15:26:06     nr wiadomości: 40837     przeczytano: 3536     Ilość komentarzy komentarze: 0

Jako jeden z produktów rynku finansowego, tego typu pożyczki również mają swoje wady i zalety. Mimo krążących wokół nich kontrowersji, pożyczki pozabankowe dla zadłużonych, wciąż są wybierane przez wielu. Czym zasłużyły na taką popularność?

1. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - największe wady i zalety

2. Kredyt dla bardzo zadłużonych: czy ma to sens?

W kwestii finansów, od których zależy przecież nasza spokojna przyszłość, ale i teraźniejszość, warto przemyśleć każdą podejmowaną decyzję. Opinie znajomych czy anonimowych internautów, powinny być dla nas cenne. Nie zapominajmy jednak, że pożyczkę będziemy spłacać samodzielnie, tak więc i decyzja powinna być całkowicie przemyślana, odpowiedzialna i przefiltrowana przez pryzmat naszych indywidualnych możliwości finansowych.

1. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - największe wady i zalety

Jednym decyzja o pożyczce pozabankowej przychodzi bardzo ciężko, innym zdecydowanie lżej. Są osoby, które do ostatniej chwili wzbraniają się przed zaciągnięciem długu, są też tacy, którzy biorą pożyczki np. po to, żeby zrealizować chwilowy kaprys i dokonać zakupu niepotrzebnej rzeczy. Łączy ich jedno - pożyczkę muszą spłacić w terminie. Czy pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są dobrym pomysłem?

Do największych zalet pożyczek pozabankowych, należą dogodne warunki udzielania pożyczki. Pożyczki udzielane przez firmy są łatwo dostępne i bez problemu można z nich skorzystać bez wychodzenia z domu. Dla firmy pożyczkowej zazwyczaj nie liczy się cel, na który chcemy przeznaczyć pieniądze, pożyczkobiorca nie musi również prosić o pomoc poręczycieli.

Z punktu widzenia pożyczkobiorcy, który ma problem z innymi długami, powyższe czynniki na pewno są istotne, ale liczy się przede wszystkim fakt, że pożyczane pieniądze trafiają do zainteresowanego w błyskawicznym tempie. Mogą się więc okazać bardzo pomocne w patowych sytuacjach.

Wśród wad pożyczek pozabankowych dla zadłużonych, należy wymienić większe ryzyko, niż w przypadku zaciągania pożyczki w banku. Do tego niektóre pożyczki oferowane przez firmy pożyczkowe, mogą mieć zdecydowanie mniej korzystne warunki pożyczkowe niż banki, co warto dokładnie sprawdzić. Dla wielu problemem nie do przejścia okazuje się również krótki okres spłaty, wynoszący zazwyczaj miesiąc.

2. Kredyt dla bardzo zadłużonych: czy ma to sens?

Krótki okres spłaty oznacza, że pozabankowa pożyczka musi być zwrócona w oparciu o wynagrodzenie pochodzące z jednego lub dwóch miesięcy. Biorąc pod uwagę koszty życia i pozostałe zobowiązania finansowe, kredyt dla bardzo zadłużonych może okazać się zarówno ostatnią deską ratunku, jak i nowym problemem, z którym ciężko będzie sobie poradzić.

Dlatego do pożyczki pozabankowej należy podejść bardzo rozsądnie i zastanowić się, czy za miesiąc lub dwa będziemy mogli zwrócić zobowiązanie. Warto również rozważyć, czy w naszej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest popularna chwilówka, czy też pożyczka ratalna. Zanim zdecydujemy się na którąś z opcji, najważniejszym zadaniem jest gruntowne sprawdzenie firmy, u której mamy zamiar wziąć pożyczkę. Warto porównać oferty kilku firm i wybrać taką, która ma najatrakcyjniejsze warunki.

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych to ciekawa alternatywa dla pożyczek bankowych. Jednak podczas podejmowania takiej decyzji niezwykle ważny jest rozsądek i myślenie przyszłościowe. Nowy kredyt dla bardzo zadłużonych jest możliwy, ale czy zawsze stanowi dobre rozwiązanie?

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.