Sobota, Lipiec 24, 2021

Wiadomości

Próba oszustwa "na policjanta"

Oszuści podszywając się pod funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego próbowali oszukać mieszkankę Grajewa. Kobieta w porę wykazała się rozwagą i powiadomiła Policję. Grajewscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i poszukują sprawców.


W minioną sobotę (27X) wieczorem dyżurny grajewskiej komendy Policji został powiadomiony o próbie oszustwa "na policjanta CBŚ". Ustalono, że do 61-letniej mieszkanki miasta na numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna, przedstawiając się jako policjant Centralnego Biura Śledczego w Białymstoku. Stwierdził, że prowadzi akcję przeciwko hakerom bankowym, którzy zamierzają okraść 61 – letnią mieszkankę Grajewa z jej zasobów finansowych przechowywanych w banku.

Oszust podał stopień, imię i nazwisko oraz numer identyfikacyjny. Ponadto mężczyzna kilkukrotnie podkreślił, że zaistniała sytuacja musi być objęta tajemnicą i kobieta nie może nikomu o niej opowiadać. Pytania jakie zadawał fałszywy „policjant CBŚ” mieszkance Grajewa, dotyczące jej sytuacji finansowej, wzbudziły w kobiecie podejrzenia. Czujna seniorka natychmiast zgłosiła sprawę dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Grajewscy funkcjonariusze ustalają teraz sprawców tego zdarzenia. Apelują jednocześnie o czujność i rozwagę, które mogą uchronić przed poważnymi stratami.

Grajewscy policjanci przypominają:

Nie podejmujmy żadnych pochopnych działań, jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podaje się za członka naszej rodziny, policjanta lub inną osobę i prosi o pieniądze.

Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub na koncie, nie podawajmy kodów i haseł do konta. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to, czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje.

Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Prawdziwi policjanci nigdy nie informują o prowadzonych sprawach telefonicznie i nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Apelujemy o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. -oficer prasowy KPP Grajewo
 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.