Profesjonalne środki czystości, czyli chemia do najbardziej wymagających zastosowań

aktualizacja: 2019-09-26 07:40:10     nr wiadomości: 40305     przeczytano: 1672     Ilość komentarzy komentarze: 0

Każdy z nas chce, aby przestrzeń w jego domu czy prywatnej firmie świeciła czystością i pachniała świeżością. Sprzyja to nie tylko dobremu samopoczuciu, ale także efektywności pracy. By osiągnąć efekt perfekcyjnej czystości oraz oszczędzić czas i pieniądze, warto sięgać po skuteczne produkty czyszczące. Jakie? Najlepiej te przeznaczone dla profesjonalistów.

Sprzątanie, czyli zmora domowników

Mało kto lubi sprzątać. Nie dość, że wymaga to poświecenia sporej ilości czasu i energii, to jeszcze efekt utrzymuje się dość krótko, po czym całą procedurę trzeba powtarzać. Gdyby porządek brał przykład z bałaganu i robił się sam, byłoby zdecydowanie łatwiej. Niestety, każdy, nawet największy przeciwnik sprzątania, musi czasem wziąć w dłoń mopa lub ścierkę i zrobić porządki. By sprzątanie było bardziej efektywne, należy wybierać sprawdzone środki czyszczące, które zagwarantują nie tylko oszczędność czasu, ale i dobre rezultaty. Jakie produkty będą najbardziej skuteczne? Oczywiście profesjonalne środki czystości.

Środki uniwersalne, czy przeznaczone do konkretnych powierzchni?

Wielu konsumentów uważa, że wystarczy kupić jeden produkt i stosować go na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Nic bardziej mylnego. Używanie chemii niezgodnie z przeznaczeniem może zniszczyć czyszczone powierzchnie. Dlatego przed przystąpieniem do sprzątania dobrze jest ustalić, jakie powierzchnie będziemy czyścić, a następnie zakupić dedykowane ku temu środki. Mimo tego, że ogólnodostępne produkty czyszczące można podzielić na takie przeznaczone do czyszczenia różnego rodzaju pomieszczeń i powierzchni, to często nie radzą sobie one z dużymi zabrudzeniami. Kupno chemii profesjonalnej gwarantuje efektywne sprzątanie, minimalizując przy tym koszty.

Czym różni się chemia profesjonalna od tej dostępnej w sklepach?

Różnic między chemią profesjonalną a gospodarczą jest bardzo wiele – między innymi większy stopień koncentracji produktu, dzięki czemu jedno opakowanie wystarczy na zdecydowanie dłużej. W chemii profesjonalnej stosowane są również silniej działające substancje czynne, które lepiej usuwają wszelkiego rodzaju, nawet najtrudniejsze, zabrudzenia. Lepsza skuteczność oznacza również oszczędność naszego czasu, gdyż nieczystości usuwamy zdecydowanie szybciej. Produkty profesjonalne znajdują się w większych opakowaniach, dzięki czemu generujemy mniejszą ilość odpadów. Ponadto środki przeznaczone do profesjonalnego sprzątania muszą spełniać szereg dodatkowych norm np. sanepidowskich, a co za tym idzie, są bezpieczniejsze dla zdrowia. Więcej na temat różnic między chemią gospodarczą a profesjonalną znaleźć można w artykule: „Środki czystości dla profesjonalistów – co odróżnia je od tych domowych?”.

Chociaż profesjonalna chemia czyszcząca to rozwiązanie najczęściej wybierane przez właścicieli firm, restauracji lub hoteli oraz osób zawodowo zajmujących się sprzątaniem, to jednak każdy, kto spróbuje jej w domowym zaciszu, już prawdopodobnie nigdy nie sięgnie po produkty dostępne w marketach i drogeriach.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.