Program "Aktywna tablica"

aktualizacja: 2018-05-24 14:04:00     nr wiadomości: 35320     przeczytano: 4560     Ilość komentarzy komentarze: 2

Tablice interaktywne, projektory, głośniki, interaktywne monitory dotykowe – takie pomoce dydaktyczne będzie można kupić do szkół podstawowych w ramach rządowego programu na lata 2017-2019 – "Aktywna tablica". Podlaski Kurator Oświaty, działając na mocy porozumienia z Wojewodą Podlaskim, podjął decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego organom prowadzącym, wskazując szkoły, które zostały zakwalifikowane do udziału w Programie, wraz z wysokością przyznanego wsparcia.

Maksymalne kwoty wsparcia - po 14 tys. zł otrzymają: Szkoła Podstawowa w Danówku, Szkoła Podstawowa w Wierzbowie (organ prowadzący Gmina Grajewo), Szkoła Podstawowa w Radziłowie (organ prowadzący gmina Radziłów), Szkoła Podstawowa w  Szczuczynie oraz Szkoła Podstawowa w Niedźwiadnej (organ prowadzący gmina Szczuczyn).

Wsparcie finansowe udziela się pod warunkiem zapewnienia przez organ prowadzący (w odniesieniu do każdej szkoły wnioskującej o udział w Programie) wkładu własnego w wysokości co najmniej 20% kwoty kosztów realizacji zadania objętego dofinansowaniem z budżetu państwa.

Maksymalna kwota wsparcia finansowego dla szkoły na zakup pomocy dydaktycznych wynosi 14 tys. zł. W przypadku jej otrzymania organ prowadzący ma obowiązek wnieść wkład własny w kwocie 3,5 tys. zł. Całkowita wartość zadania wyniesie dla placówki w sumie 17,5 tys. zł.

Do wkładu własnego zalicza się: wkład finansowy przeznaczony przez organ prowadzący szkołę na zakup pomocy dydaktycznych objętych wnioskiem o udział w Programie wydatkowany w roku złożenia wniosku o udział w Programie oraz sprzęt komputerowy i inne urządzenia TIK wykorzystywane jako inne pomoce dydaktyczne, zakupione w roku złożenia wniosku, ale nie później niż do dnia złożenia wniosku o udział w Programie.

 
/e/
 
zobacz też:
Interaktywne lekcje w SP nr 3
 
  - I 2018 r. - ZSS Grajewo   - I 2018 r. - ZSS Grajewo

A gdzie Gmina Rajgród?... Nie dba o to by zadbać o rozwój szkół....
Napisał: Kasia dodano: 2018-05-28 14:49:46

do Kasia. http://www.umrajgrod.pl/Aktualnosci/7/id-1322id-Program-%E2%80%9EAktywna-tablica%E2%80%9D-w-Szkole-Podstawowej-w-Rajgrodzie.html#tresc
Napisał: TIK dodano: 2018-05-28 21:27:54

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.