Projekt AISEC w ZSM 2

aktualizacja: 2017-03-25 10:28:35     nr wiadomości: 31287     przeczytano: 3698     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniach 20-24 lutego 2017r. w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie gościliśmy 2 studentki Jolande z Chin oraz Kasamirę z Indonezji. Studentki w ramach projektu AISEC prowadziły zajęcia dla uczniów kl. I – VI SP i I – III PG. Uczniowie mieli możliwość poznania tradycji i kultury dalekiego wschodu. Społeczność szkolna bardzo otwarcie przyjęła gości
z zagranicy. Uczniowie z dużym zaangażowaniem organizowali czas wolny naszym gościom. Jolanda i Kasamira zwiedziły ,, Muzeum Mleka” i Izbę Historyczną, odbyły również małą wycieczkę do Ełku. Podczas tych spotkań uczniowie przeprowadzili i nagrali wywiady w ramach projektów gimnazjalnych. Uczniowie kl. I a PG Dawid Gutowski, Dominik Górski oraz Kacper Pachucki skupili się na różnicach kulturowych między Polską, a krajami azjatyckimi. Natomiast Elwirę Dziarnowską i Natalię Wróblewską uczennice kl. III d PG zaciekawiły wrażenia jakie zrobiła na gościach Polska oraz nasze miasto.

Po wizycie studentek pozostały miłe wspomnienia.  W przyszłym roku czekamy na kolejnych gości z zagranicy, którzy od kilku lat systematycznie odwiedzają naszą szkołę.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.