Przy muzyce o bezpieczeństwie

aktualizacja: 2017-03-27 17:49:03     nr wiadomości: 31305     przeczytano: 3392     Ilość komentarzy komentarze: 0

25 marca 2017 r. o godzinie 17.00 w Grajewskim Centrum Kultury odbył się wiosenny koncert połączonych orkiestr dętych Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie i Miejskiej Orkiestry Dętej w Olecku, podczas którego zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie kpt. Arkadiusz Lichota przedstawił publiczności zagadnienia dotyczące funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

W przerwie pomiędzy kolejnymi utworami funkcjonariusz przekazał zgromadzonym informacje dotyczące przypadającego w tym roku jubileuszu 25 lat działalności Państwowej Straży Pożarnej. W formie prezentacji multimedialnej przedstawiono strukturę Państwowej Straży Pożarnej i jej dotychczasowe osiągnięcia w skali kraju i powiatu. Podkreślono, że Państwowa Straż Pożarna powołana została na mocy ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. Na przestrzeni 25 lat funkcjonowania nasza formacja dała się poznać jako służba profesjonalna o czym świadczą wysokie wskaźniki zaufania społecznego.   

Spotkanie było także doskonałą okazją do zainaugurowania na terenie powiatu kampanii „STOP pożarom traw”. Aby uświadomić społeczeństwu, że wypalanie traw w Polsce to problem palący i niebezpieczny przedstawiono dane statystyczne, z których wynika, że w 2016 roku wybuchło w kraju 36 422 pożary traw. Ogółem spłonęło 12 036 ha traw, 6 osób zginęło, a 81 zostało rannych. Podkreślono także, że wypalanie traw w Polsce jest nie tylko zabronione, ale także karalne. Kodeks wykroczeń przewiduje za to karą grzywny do 5 000 zł., natomiast jeżeli wypalanie traw spowoduje pożar, w którym zostanie zagrożone mienie lub życie, można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Wśród licznie zgromadzonej publiczności obecni byli m.in. weterani pożarnictwa, przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu a także przedstawiciele innych instytucji wspierających ochronę przeciwpożarową w powiecie. Na koncercie nie zabrakło również mieszkańców naszego miasta i powiatu.


 

Zastępca Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

kpt. Arkadiusz Lichota

 

Zdjęcia: ogn. Mariusz Laskowski, KP PSP w Grajewie, Katarzyna Skrodzka, GCK w Grajewie   

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.