piątek, 29 marca 2024

• 2 komentarzy
  • 9979 wyświetleń

Przygotowania do sezonu

Za nami kolejny tydzień przygotowań piłkarzy WARMII Grajewo do rozpoczynającego się za dwa tygodnie kolejnego sezonu rozgrywek III ligi. W środę 25 lipca WARMIA rozegrała sparing z OLIMPIĄ Zambrów, który zakończył się porażką naszych piłkarzy 0:1. Gra naszego zespołu była na pewno lepsza niż w poprzednich meczach kontrolnych, ale ogólnie daleka od poziomu, który grajewianie prezentowali w rundzie wiosennej. W grze obu zespołów było widoczne zmęczenie ciężkimi treningami, które trenerzy aplikują swoim podopiecznym w okresie przygotowań. O wygranej OLIMPII zadecydowała akcja, którą w 86 minucie meczu przeprowadził Damian Król – zawodnik OLIMPII w polu karnym wymanewrował naszych obrońców i strzałem pod poprzeczkę pokonał 16 letniego Rafała Jeglińskiego. W chwili utraty gola na boisku w naszym zespole panowała młodzież – zawodnicy z zespołu juniorów trenera Wojciecha Kozikowskiego, którzy trenują z ekipą seniorów nabierając doświadczenia, które jak głęboko wierzymy już wkrótce przełoży się na ich lepszą grę.

25.07.2012 Grajewo
WARMIA Grajewo – OLIMPIA Zambrów 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Damian Król 86’
WARMIA: Gieniusz (85’ Jegliński) – Randzio (72’ Mikucki), Naliwajko, Domurat (65’ Koszczuk), Kowalko – Górski (65’ Sypytkowski), Arciszewski, Kosiński (75’ Grochowski), Strzeliński (60’ Chyliński) – Hudoń (46’ M.Tuzinowski, 80’ Baczewski), Wójcik (30’ Wierzbicki)
OLIMPIA:  Konopka (46. Czapliński) - Olszewski (46. Tymiński), Piłatowski, Szóstko, Szczepanik (46. Król) - Wyrzykowski, Zalewski, Dołubizna, Trzaska (46. Wiśniewski) - Jaworowski, Zapolnik (46. Jakuszewski).
Sedziował: Marcin Niebrzydowski (Grajewo)
Widzów: 80

W naszym zespole w tym meczu nie zagrał Krzysztof Krukowski, który boryka się z urazem stawu skokowego. W trakcie gry kontuzji nabawił się Łukasz Wójcik i najprawdopodobniej czeka go kilkutygodniowa przerwa w treningach. W poniedziałek 23 lipca zrezygnował z dalszych testów w naszym Klubie bramkarz Kacper Szarejko, który otrzymał satysfakcjonujące go warunki w IV-ligowym ZNICZU Suraż. W tej sytuacji nadal trwa poszukiwanie bramkarza, który byłby zmiennikiem Krzysztofa Gieniusza. W czwartek po meczu z OLIMPIĄ swoją chęć podjęcia treningów w Klubie zgłosił wychowanek naszego Klubu Paweł Wiktoruk, który miał długą przerwę w profesjonalnych treningach. W piątek dołączył on do ekipy. Nie wiadomo jednak czy Pawłowi uda się szybko nadrobić treningowe zaległości i dlatego, być może do zespołu dołączy w kolejnych dniach inny kandydat na rywala dla Gieniusza.

Porażka z OLIMPIĄ była czwartą, kolejną przegraną w okresie przygotowawczym. Ten fatalny bilans nie zakłóca jednak przygotowań do sezonu – zawodnicy wykonują mrówczą pracę na treningach a wyniki w tym okresie mają drugorzędne znaczenie. Na wyeliminowanie błędów i powrót świeżości w grze są jeszcze dwa tygodnie. Zarówno trener jak i zawodnicy wierzą, ze ciężka praca podczas przygotowań przyniesie efekty w trakcie rozgrywek ligowych. Pozostaje tylko zaapelować do kibiców, którzy niepokoją się formą zespołu o zaczekanie z oceną gry WARMII do meczów mistrzowskich.

Kolejny mecz kontrolny rozegrany został w sobotę 28 lipca w Mońkach z IV-ligowym PROMIENIEM. Upalna pogoda – ponad 30 stopni w cieniu nie sprzyjała piłkarzom obu drużyn, którzy po następnym tygodniu ciężkich treningów musieli w tym upale zagrać mecz. Podopieczni Leszka Zawadzkiego okazali się bardzo wymagającym rywalem a nasi piłkarze niestety znów zagrali słabo. Prowadzenie dla PROMIENIA zdobył Maciej Odyjewski, który w 9 minucie meczu wykorzystał podanie z prawej strony boiska i błąd naszej defensywy. WARMIA choć optycznie przeważała to jednak długo nie była w stanie sforsować obrony gospodarzy. W 38 minucie udało się to Bartłomiejowi Wierzbickiemu, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelił w długi róg bramki Jabłońskiego i trafił... w słupek. Na szczęście za akcją podążył Karol Kosiński, który z bliska strzelił do pustej bramki. PROMIEŃ stwarzał sobie świetne okazje po kontratakach, ale dzięki dobrze spisującemu się w naszej bramce Krzysztofowi Gieniuszowi oraz... nieskuteczności zawodników z Moniek zawdzięczamy to, że do przerwy utrzymał się wynik remisowy. W drugiej połowie znów przeważała WARMIA, ale kompletnie nie przekładało się to na okazje bramkowe. Naszym piłkarzom ewidentnie brakowało szybkości, ale i... myślenia na boisku. Zdenerwowany nieporadnością zespołu trener Strzeliński zadecydował nie przeprowadzać zmian i mecz zakończyła ta sama jedenastka, która go zaczęła.

28.07.2012 Mońki
PROMIEŃ Mońki – WARMIA Grajewo 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Maciej Odyjewski 9’, 1:1 Karol Kosiński 38’
PROMIEŃ: Jabłoński – Kobrzyniecki, Grygo, Purta, Młodzianowski – Jaromiński, Ziemkiewicz, Maciorowski, Zalesko – Odyjewski, Godlewski,
Po przerwie na zmiany wchodzili: Andraka - Kulikowski, Andraka, Połuszejko, A. Citko
WARMIA: Gieniusz – Randzio, Domurat, Naliwajko, Kowalko – Strzeliński, Kosiński, Arciszewski, Hudoń, Górski – Wierzbicki
Sędziował: Grzegorz Kozłowski (Białystok)
Widzów: 20
Kolejny mecz kontrolny WARMIA zagra już na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie w najbliższą środę o 17:30 – przeciwnikiem naszego zespołu będzie IV-ligowa ROMINTA Gołdap.

Autor: Janusz Szumowski