Pumptrack w Szczuczynie

aktualizacja: 2020-01-15 09:32:46     nr wiadomości: 41245     przeczytano: 4428     Ilość komentarzy komentarze: 1

Działka przy ul. Szpitalnej w Szczuczynie zostanie profesjonalnie zagospodarowana. Dawniej było to miejsce wszelkich uciech i zabaw milusińskich, teraz przypominało bardziej zarośnięte śmietnisko, niż plac zabaw. W połowie ubiegłego roku została opracowana kompleksowa dokumentacja techniczna pozwalającą na przywrócenie tego terenu mieszkańcom. 

Kluczowym elementem zaprojektowanej przestrzeni  będzie Pumptrack - specjalny tor do jazdy rowerem, hulajnogą, na rolkach oraz wrotkach. Zostaną wykonane alejki spacerowe, zamontowane urządzenia do zabawy dla najmłodszych, ławeczki i szereg różnorodnego wyposażenia, charakterystycznego dla takich miejsc.

Na realizację zadania szczuczyński magistrat otrzymał prawie 300 tys. dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Całość inwestycji wyniesie blisko 500 tys. zł.

- Teraz musimy zmierzyć się z naszym budżetem, co w obecnych realiach nie będzie łatwe i po podpisaniu umowy zabierzemy się za przetarg – informuje Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

 
  - fot. A. Kuczyński   - fot. A. Kuczyński   - fot. A. Kuczyński

Tam to się dzieje...chwalić Burmistrza za dobrą robotę. Trzeba myśleć nad zmianą miejsca zamieszkania:(
Napisał: Grajewiak dodano: 2020-01-15 14:12:27

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.