Quad dla strażaków!

aktualizacja: 2020-09-17 14:06:04     nr wiadomości: 43433     przeczytano: 1666     Ilość komentarzy komentarze: 0

15 września 2020 roku na placu apelowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie odbyło się przekazanie quadów dla Komend Powiatowych PSP w Grajewie i Mońkach. Symbolicznego wręczenia kluczy do pojazdów dokonał polski kierowca rajdowy i jednocześnie pomysłodawca akcji Kamil Wiśniewski.

Pomysł wyposażenia w quady naszych komend zrodził się w kwietniu, kiedy ogromny pożar trawił tysiące hektarów bagiennych łąk, lasów i trzcinowisk w Biebrzańskim Parku Narodowym. Pan Kamil jadąc na Mazury usłyszał w radio, że strażacy przemieszczają się w trudno dostępnym terenie dzięki uprzejmości i bezinteresowności osób prywatnych, które posiadają quady. Jeszcze tego samego dnia skontaktował się ze strażakami i zaoferował pomoc w pozyskaniu takich pojazdów, które ułatwią prowadzenie działań gaśniczych w ekstremalnych warunkach terenowych.

Po kilku miesiącach starań i załatwieniu wszystkich formalności Fundacja "Orlen" przekazała w formie darowizny rzeczowej na rzecz komend 2 quady TGB z napędem 4×4 o pojemności 600 dm3 i mocy 39 KM każdy. Pozyskane pojazdy wzmocnią potencjał ratowniczy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Grajewie i Mońkach oraz usprawnią działania strażaków w walce z pożarami wielkoobszarowymi w trudnym terenie i tam, gdzie dojazd samochodami ratowniczo-gaśniczymi jest niemożliwy.

Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Grajewie składają serdeczne podziękowania panu Kamilowi Wiśniewskiemu,
jednemu z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, za okazaną pomoc i przeszkolenie w zakresie użytkowania quada,
a Fundacji "Orlen" za zakup i przekazanie pojazdu, który zasilił szeregi jednostki.

 

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie
Zdjęcia: st. ogn. Mariusz Laskowski, KP PSP w Grajewie

  - http://www.grajewo.straz.bialystok.pl/   - http://www.grajewo.straz.bialystok.pl/
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.