Sobota, Lipiec 24, 2021

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 5397 wyświetleń

Rekordowy przemyt

Rekordowy przemyt

Transport 656 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy przechwycili w Budzisku funkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Nielegalne wyroby tytoniowe były ukryte w tirze kierowanym przez 50-letniego obywatela Litwy. Jest to jedno z największych ujawnień w województwie podlaskim na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Funkcjonariusze KAS zatrzymali do kontroli w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku ciężarówkę na litewskich numerach rejestracyjnych kierowaną przez 50-letniego Litwina. Zgodnie z przedstawionymi dokumentami w naczepie tira miały znajdować się meble. W trakcie sprawdzania zawartości naczepy ciężarówki w którym uczestniczył służbowy owczarek belgijski – Gotam, okazało się, że zamiast deklarowanych mebli w ciężarówce znajdują się nielegalne papierosy.

W sumie w ciężarówce funkcjonariusze znaleźli 656 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży w Polsce, straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby ponad 14 milionów złotych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wszczęli przeciwko litewskiemu kierowcy sprawę karną skarbową, rekwirując papierosy oraz ciężarówkę wykorzystaną do ich przewozu. Mężczyzna został zatrzymany i postanowieniem sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. - opisuje Radosław Hancewicz Rzecznik prasowy

Komentarze (2)

A kierowcy za co grożą te 10 lat! Przecież są miejsca załadunku gdzie kierowca nie może przebywać i nie wie co jest załadowane. W tym przypadku np.wie że ma meble a nie przemyt. Więc dlaczego on jest winny.

/
Służby nie powinny podawac za pośrednictwem czego ujawniły przestepstwo - przemyt np. psy, przeswietlenia, informatorzy.itp.
Ujawniły i koniec.
Przestępcy będa szukali sposobów aby wyeliminować zapach tytoniu, papierosów.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.