Rok więzienia i 100 tys. zł

aktualizacja: 2019-05-24 13:47:01     nr wiadomości: 39293     przeczytano: 9139     Ilość komentarzy komentarze: 2

Na rok więzienia i zapłatę pokrzywdzonej 100 tys. zł zadośćuczynienia został skazany właściciel toru kartingowego w Augustowie.

Do zdarzenia doszło na torze w lipcu 2016 r. Dziewczyna jechała bez kasku, jej włosy wkręciły się w element napędowy gokarta. 17 – latka straciła skórę głowy, później przeszła kilka operacji, w tym przeszczep skóry. Zdaniem prokuratury obowiązkiem właściciela toru było skłonienie nastolatki do nałożenia kasku. 64-letniemu mężczyźnie został postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz samowolę budowlaną.

Oskarżony właściciel toru kartingowego nie przyznał się do winy, tłumaczył, że przed wejściem dziewczyny do pojazdu nie widział, że ma ona długie włosy.

W grudniu ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Augustowie orzekł wobec oskarżonego łączną karę dwóch lat i dwóch miesięcy więzienia. Dodatkowo mężczyzna miał zapłacić poszkodowanej 100 tys. zł zadośćuczynienia. Orzeczenie zaskarżono. 23 maja br. sprawę rozpatrywał Sąd Okręgowy w Suwałkach. Decyzją składu orzekającego, zmniejszona została kara więzienia do roku.

Wyrok jest prawomocny.


/e/

Przez takich ludzi jak jej rodzice. Dla faceta zruinowala dziewczyna zycie.
Napisał: Władek Władkowski dodano: 2019-05-24 16:57:45

Gdyby obwiazek nakladnia kaskow dotyczyl wszystkich, wtedy nie byloby problemu...lecz dziewczna (choc jest mi jej bardzo zal) tez mogla pomyslec co sie moze stac za nim skorzytala z tej "karauzeli "- tragedia - koniec - kropaka !
Napisał: Baba dodano: 2019-05-25 00:08:49

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.