Samorządowcy w terenie

aktualizacja: 2015-06-21 10:13:41     nr wiadomości: 25250     przeczytano: 5345     Ilość komentarzy komentarze: 5

Burmistrz Grajewa rozpoczął serię spotkań z mieszkańcami miasta Grajewo  

Pierwsze spotkanie Burmistrza odbyło się z Radną Moniką Stefańską, gdzie podczas 2 godzinnego zebrania wysłuchał on mieszkańców ulic należących do okręgu 1 (A. Mickiewicza, Akacjowa, Brzozowa, Grzybowa, Jeżynowa, Jodłowa, Ks. J. Popiełuszki, Leśna, Malinowa, Owocowa, Parkowa, Poziomkowa, Przekopka, Sosnowa, Strażacka, Świerkowa, Wierzbowa, 11-go Listopada).

Mieszkańcy ul. 11-go Listopada mieli najwięcej problemów - główny to brak wody, kanalizacji ( dzięki uprzejmości jednego z mieszkańców ul. 11 - go Listopada mogliśmy zobaczyć jaką mają wodę w przydomowych studniach - zostawię to bez komentarza). 
Proszą też o utwardzenie nawierzchni bo droga przy, której mieszkają kończy się na skrzyżowaniu z ul. Wierzbową a dalsza część tej ulicy to tylko piach i kurz. 
Mieszkańcy mieli także mniejsze problemy, progi zwalniające na głównych ulicach osiedla, toi toi, ogrodzenie placu zabaw i poprawa alejek w parku przy ul. Strażackiej, przycięcie krzewów, drzew wzdłuż ul. 11 listopada, zrobienie faszyny by woda płynąca w rowie przez ul. 11-go Listopada nie podmywała ogrodzenia.

Ulice Leśna, Grzybowa i część Przekopki to drogi piaskowe które utrudniają codzienne życie mieszkańcom tych ulic. W dni słoneczne jest pełno kurzu, w deszczowe błoto spływa na posesje mieszkańców. Mieszkańcy skarżą się, że drogi są ciężkie do przebycia samochodem, ze jeżdżą starymi samochodami, bo szkoda im kupić nowe, gdyż bardzo szybko się niszczą. Mieszkańcy twierdzą, że zapomniano o ich osiedlu, a jest to stare osiedle.

Na spotkaniu poruszane były nie tylko problemy osiedla. Mieszkańcy pytali o budowę basenu, o zagospodarowanie PKP, o budżet miasta, o kolektory słoneczne o podłączenie do PEC w Grajewie i o wiele innych spraw . Poruszona była też sprawa zaniedbanego i opuszczonego dworku na ulicy 11-listopada.

Burmistrz poinformował mieszkańców, że niektóre sprawy postara się załatwić jak najszybciej, natomiast te największe wymagają rozważenia i dalszych konsultacji. 
Zapewniał jednak, że postara się zrobić wszystko, aby mieszkańcom żyło się lepiej.

Dziękuje Panu Burmistrzowi i wszystkim mieszkańcom za przybycie na spotkanie - widać że zależy Państwu na naszym osiedlu - opisuje radna Monika Stefańska

A te urocze spacerki to z jaką częstotliwością maja się odbywać?1 raz w miesiącu? to w czasie kadencji burmistrz jest w stanie przyjść do okręgu tylko 2 razy, no w sumie wystarczy. Pierwszy raz się zapozna z problemami, a drugi powie jak je rozwiązać.
Napisał: Pola dodano: 2015-06-21 16:36:13

pajacowanie nic nie pomoże-warto zacząć od ulic ktorymi codziennie jezdzi wielki pan-tyle lat pobieranie kasy z powiatu i nie zauwazył ze smrod i wodorosty wokół -ulica 11listopada to stara ulica i gdyby nie nowe budynki po prawej stronie to ,,starzy,,mieszkancy nie mogli przebic się by im zyło się lepiej --nadal ,,kielbasa wyborcza,, tzw ,,zarudzie,, winni isć do urzędu miasta i zapytac ,,planistow,, co do tej pory zrobili dobrego w planach -jedna kreska na miesiąc takiej naburmuszonej pani blokuje inwestycjeale wiadomo powrot do wladzy bo ,,,nasi,,, rządzą ecjh szkoda gadac zmarnowane lata--albo przesiedlic mieszkancow
Napisał: rolnik dodano: 2015-06-21 19:13:22

o tak bende głosował
Napisał: paweł m dodano: 2015-06-21 22:36:31

Gdyby zyl Tadeusz Gryn ta ulica i miasto wygladalyby inaczej
Napisał: G.B dodano: 2015-06-22 16:40:12

na ul. spokojnej tuz kolo swego domu tez pięknie ,,posprzątał ,, starymi wziętymi z gruzowiska krawężnikami ciekawe dlaczego? ooooo ciekawe ile kosztowała ta inwestycja ? ponoc to puk wykonywał czyzby podmianka kraweżnikow stare w kawalkach polepione betonem a nowe do jakiegos ,,jejmoscia,, na działkę? rolnik-dobrze stwierdziłes>> smrod i wodorosty
Napisał: adam jankowski dodano: 2015-06-23 18:23:34

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.