Spotkanie z M.Gaszyńskim

aktualizacja: 2017-03-18 06:42:05     nr wiadomości: 31199     przeczytano: 3612     Ilość komentarzy komentarze: 0

 

W czwartek 16.03 mieszkańcy mogli skorzystać z zaproszenia Grajewskiego Centrum Kultury i wziąć udział w spotkaniu z Markiem Gaszyńskim - poetą, kompozytorem, dziennikarzem, prezenterem radiowym; autorem takich przebojów jak: „Barwy jesieni”, „Sen o Warszawie”, „Nie zadzieraj nosa”, czy też „Gdzie się podziały tamte prywatki”.I to właśnie tym ostatnim przebojem spotkanie rozpoczął prowadzący je Antoni Czajkowski. Podczas dwugodzinnego zaproszony gość opowiadał m.in. o pracy w radiu, dlaczego został prezenterem muzycznym, i jak bliska jest jego duszy muzyka rockowa i zespoły z przełomu lat 60. i 70.: „Led Zeppelin”, „Deep Purple” no i przede wszystkim „The Rolling Stones”.

Wzmianki o zespołach były ilustrowane fragmentami rockowych utworów. Pan Marek podzielił się z zebranymi również wspomnieniami o swoim przyjacielu Czesławie Niemenie – w trakcie tych wspomnień było poruszonych kilka ciekawych epizodów z życia gwiazdy, jego mentalności i drodze artystycznej. Pod koniec odbył się konkurs wiedzy (w tym wypadku o Czesławie Niemenie ,Czerwonych Gitarach i The Beatles). Wszyscy uczestnicy wykazali się znaczną wiedzą, za co zostali nagrodzeni przez Marka Gaszyńskiego książkami.Spotkanie przebiegające w miłej i swobodnej atmosferze, a zakończyła je niespodzianka przygotowana przez gościa, który zaprezentował zebranym napisany przez siebie tekst piosenki o naszym mieście.  - Marcin Jarosiński Grajewskie Centrum Kultury

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.