Straż w akcji

aktualizacja: 2016-06-21 10:23:11     nr wiadomości: 28772     przeczytano: 4590     Ilość komentarzy komentarze: 0

16 czerwca br. po godz. 16.00 dyżurny grajewskiej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o wydobywającym się dymie z jednego z mieszkań bloku na os. Południe w Grajewie.

Przybyli na miejsce strażacy, przy użyciu zestawu narzędzi hydraulicznych wyważyli drzwi i weszli do środka. Okazało się, że przyczyną zadymienia była potrawa pozostawiona na włączonej kuchence gazowej. Wewnatrz nie było nikogo z mieszakanców. Działania ratowniczo – gaśnicze skoncentrowane były m.in. na odcięciu dopływu gazu, ugaszeniu palącej się potrawy oraz oddymieniu i przewietrzeniu mieszkania. 

Na szczęście nikomu nic się nie stało a dzięki błyskawicznej akcji strażaków Państwowej Straży Pożarnej nie odnotowano większych strat.

 

18 czerwca br. po godz. 19.20 dyżurny grajewskiej jednostki strażackiej otrzymał zgłoszenie o przygnieceniu przez beczkowóz mężczyzny na łące w okolicach miejscowości Sulewo Prusy.

Do zdarzenia zadysponowano zastęp z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczuczyna i Wąsosza. Przed przybyciem służb ratowniczych na miejsce zdarzenia, mężczyzna został wydobyty spod beczkowozu najprawdopodobniej przez osoby postronne. Poszkodowanego z licznymi wewnętrznymi obrażeniami ciała i urazem kończyn dolnych przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Białymstoku.


e-Grajewo.pl
 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.