Strażacy podsumowali rok

aktualizacja: 2018-02-07 10:01:37     nr wiadomości: 34276     przeczytano: 2619     Ilość komentarzy komentarze: 0

Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Strażacy Pożarnej z Grajewa są wzywani na ratunek  do wszelkiego rodzaju zdarzeń. Gaszą pożary, udzielają pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych, otwierają drzwi mieszkań, do których nie mogą dostać się lekarze pogotowia.

6 lutego br. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie odbyła się narada roczna podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu grajewskiego w 2017 r.

Na początku zebrania komendant powiatowy PSP w Grajewie st. bryg. Andrzej Jabłoński przedstawił funkcjonowanie krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego na terenie powiatu w minionym roku. W dalszej części narady zastępca podlaskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Sobolewski (niegdyś szef grajewskiej placówki) dokonał podsumowania funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej w województwie podlaskim.

Komendzie Powiatowej PSP udało się zrealizować obok codziennych zadań i obowiązków dodatkowe przedsięwzięcia.

- Rok 2017 był rokiem dobrym, udało się zrealizować kolejne przedsięwzięcia. Pierwsze to wykonanie części ogrodzenia, o które zabiegaliśmy od kilku lat, drugie – z  Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku otrzymaliśmy nowy samochód do przewozu osób marki Ford Transit Custom. Pod względem zdarzeń był to rok obfitujący w większą ilość zdarzeń niż w poprzednim. Na terenie powiatu grajewskiego zanotowaliśmy 762 zdarzenia, tj. o 177 więcej niż w 2016 r. W minionym roku wzywani byliśmy do 110 pożarów, 619 miejscowych zagrożeń (m.in. wypadki drogowe) a 32 alarmy były fałszywe. W wyniku powstałych zdarzeń 8 osób poniosło śmierć, 137 natomiast zostało rannych. Na miejscu zdarzenia strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 23 osobom, a 37 osób ewakuowali z miejsca zagrożenia – wyjaśnia nam st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie .

Słowa podziękowań w stronę strażaków i pracowników Komendy skierowali zaproszeni goście.


e-Grajewo.pl
 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.