Strażacy z wizytą w ZSM2

aktualizacja: 2017-03-31 20:52:40     nr wiadomości: 31359     przeczytano: 3846     Ilość komentarzy komentarze: 0

27 marca 2017 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie w osobach zastępcy komendanta powiatowego kpt. Arkadiusza Lichoty oraz powiatowego koordynatora ratownictwa medycznego ogn. Tomasza Siejda odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 w Grajewie. Celem wizyty było rozpowszechnienie zasad bezpieczeństwa na temat zagrożeń pożarowych w okresie wiosenno – letnim. Ważnym punktem spotkania były również zagadnienia dotyczące trwających kampanii społecznych „Czad i ogień. Obudź czujność” oraz „STOP pożarom traw”. Dodatkowo zaprezentowano uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy.

Spotkanie na zasadzie pogadanki odbyło się w klasach V szkoły podstawowej, w którym wzięło 48 uczniów i 3 opiekunów. W bezpośredniej rozmowie ze strażakami uczniowie mieli możliwość nie tylko zadawania pytań, ale także udzielania odpowiedzi na zadawane pytania. Jak się później okazało forma prowadzenia zajęć na zasadzie pytanie – odpowiedź była metodą skuteczną ponieważ uczniowie szybciej przyswajali wiedzę na temat potencjalnych zagrożeń i sposobów zapobiegania im
w przyszłości.

Spotkanie zakończyło się krótkim podsumowaniem, w trakcie którego przekazano dzieciom w jaki sposób skutecznie wzywać pomoc korzystając z numerów alarmowych 998 i 112 oraz jak wielkie niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia ludzi stwarza tlenek węgla. Natomiast w ramach kampanii społecznej „STOP pożarom traw” uświadomiono uczniom, że wiosenne wypalanie traw jest niebezpieczne, szkodliwe i karalne. Aby powstrzymać ten proceder  uczestnikom pogadanki wręczono ulotki z prośbą o rozdanie w środowisku lokalnym.

 

Zastępca Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

kpt. Arkadiusz Lichota
 

Zdjęcia: kpt. Arkadiusz Lichota, ogn. Tomasz Siejda, KP PSP w Grajewie

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.