• 3 komentarzy
  • 7631 wyświetleń

TUR – WARMIA 0:1

Piłkarze WARMII Grajewo sprawili w sobotę sporą niespodziankę. Po klęsce odniesionej przed tygodniem na własnym boisku z OLIMPIĄ Zambrów pokonali na wyjeździe 1:0 wyżej notowany w tabeli zespół TURA Bielsk Podlaski.

Zwycięstwo WARMII jest tym bardziej cenne, bo odniesione w okrojonym o dwóch podstawowych zawodników składzie – przeciwko TUROWI nie zagrali dwaj nasi obrońcy: Kamil Randzio i Konrad Kowalko. Po raz pierwszy w podstawowym składzie zespołu znalazł się niespełna 18-letni Damian Gutowski, dla którego był to dopiero trzeci występ w III lidze. Damian, który nieźle spisywał się w środowej grze wewnętrznej zespołu okazał się kluczową postacią meczu zdobywając w 63 minucie zwycięską bramkę ładnym uderzeniem z 18 metrów. Opromieniony odniesionym przed tygodniem zwycięstwem w Szczuczynie nad WISSĄ TUR przeważał przez większą część meczu, ale nasz zespół skutecznie się bronił. Bohaterem spotkania był Krzysztof Gieniusz, który zwłaszcza w 18 minucie meczu kapitalną interwencją zapobiegł utracie gola. Choć więcej sytuacji bramkowych mieli gospodarze, to WARMIA wcale nie zamykała się na swoim polu karnym. Zwłaszcza w drugiej połowie spotkania nasi piłkarze kilkukrotnie mieli okazję do zdobycia bramek. Trudno o lepszą sytuację do strzelenia gola niż ta, którą w 90 minucie miał Marcin Baczewski, gdy pozostawiony bez opieki obrońców z bliskiej odległości mając przed sobą tylko bramkarza gospodarzy posłał piłkę ponad bramką…

Osłabione „Wilki” wygrywając w Bielsku Podlaskim szybko podniosły się po klęsce z OLIMPIĄ. W najbliższym tygodniu WARMIĘ czekają aż dwa mecze rozgrywane u siebie. Jest więc okazja do poprawienia dorobku punktowego i podjęcia próby opuszczenia strefy spadkowej. W środę 22 kwietnia o godzinie 17:00 nasi piłkarze podejmą SART Działdowo a w sobotę 25 maja o 16:00 MRĄGOWIĘ Mrągowo.

Serdecznie zapraszamy Kibiców i sympatyków piłki nożnej na oba spotkania.

18.05.2011 Bielsk Podlaski, Stadion MOSiR

TUR Bielsk Podlaski – WARMIA Grajewo 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Damian Gutowski 63’

TUR: 12. Kulgawczuk – 17. Kulikowski (Kpt), 3. Naliwajko, 4. Marcinkiewicz, 18. Gudewicz –  20. Kesler (80’ 16. Pieczywek), 11. M.Jakubowski (68’ 14. Kozłowski), 7. Łochnicki, 6. Żero (68’ 15. Wierbicki) – 9. Karwacki (46’ 8. Car), 10. Murawski

REZERWA: 5. K.Jakubowski, 15. Wierbicki, 14. Kozłowski, 13. Lewczuk, 16. Pieczywek, 8. Car

WARMIA: 1. Gieniusz – 4. Mikucki, 17. Arciszewski (Kpt), 20. M.Tuzinowski, 16. Sypytkowski – 15. Kosiński, 18. Speichler, 21. Koszczuk (46’ 9. Baczewski), 7. Kozikowski, 6. Chyliński – 11. Gutowski

REZERWA: 12. Boufał – 8. Lekenta, 2. Grochowski, 9. Baczewski

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok)

Żółte kartki: Karwacki, Naliwajko, Kesler, Murawski (TUR), Koszczuk, Arciszewski (WARMIA)

Widzów: 100

Oto najciekawsze wydarzenia spotkania:

1’ Rozpoczyna WARMIA

2’ Nieudana akcja Rafała Kozikowskiego lewą stroną boiska

3’ Tym razem atakował Chyliński, ale za daleko wypuścił sobie piłkę

7’ Akcja Macieja Keslera prawą stroną boiska i nieudane dośrodkowanie

9’ Dobrze rozpoczynający mecz Damian Gutowski strzela na bramkę Kulgawczuka, ale jego uderzenie zostało zablokowane – piłka trafiła do Koszczuka, który strzela ponad bramką gospodarzy

18’ Bardzo groźnie pod naszą bramką – trzech piłkarzy TURA znalazło się przed naszą bramką ale Gieniusz kapitalną interwencją zapobiegł utracie gola

19’ Dobrze pokazał się Gutowski, który wychodząc na dobrą pozycję był faulowany, ale sędzia nie dostrzegł przewinienia zawodnika gospodarzy

21’ Groźny atak Keslera prawą stroną boiska

23’ Znów doskonała sytuacja TURA – po strzale Karwackiego świetnie broni Gieniusz. Po chwili piłkę na rzut rożny wybija Tuzinowski

23’ Po rzucie rożnym nie ma zagrożenia pod naszą bramką

26’ Żółta kartka dla Karwackiego za faul na Sypytkowskim

27’ Żółta kartka dla Koszczuka za atak w nogi przeciwnika

31’ Gra toczy się w środku boiska

32’ Akcja Karola Kosińskiego prawą stroną boiska i nieudane dośrodkowanie

33’ Po uderzeniu z dystansu piłka wychodzi na rzut rożny dla gospodarzy

34’ Po chwili kolejny rzut rożny dla TURA

36’ Bardzo niecelnie na naszą bramkę z lewej strony boiska strzela Żero

38’ Speichler podaje na lewą strone boiska do Chylińskiego, który jednak nie dochodzi do podania

42’ Nieciekawa gra w środku boiska

43’ Żółta kartka dla Arciszewskiego za przerwanie korzystnej akcji przeciwnika

44’ Rajd zawodników TURA lewą stroną boiska – dośrodkowanie w pole karne i niecelna „główka” zawodnika gospodarzy

45’ Daleka wrzutka Arciszewskiego w pole karne bielszczan – do piłki doszedł Kozikowski, który strzela z woleja ale niecelnie

45’ Koniec pierwszej połowy meczu

46’ Rozpoczynają gospodarze

46’ W przerwie doszło do dwóch zmian – w zespole TURA za Karwackiego wszedł na boisko Karol Car a w WARMII za Koszczuka Marcin Baczewski

46’-60’ Mało ciekawa gra obu zespołów. TUR atakuje – WARMIA skutecznie się broni

60’ Rzut rożny dla grajewia. Po dośrodkowaniu strzela głową Baczewski, ale piłka omija bramkę Kulgawczuka

63’ GOOOOOOOOOOOOL! Piłkę z prawej strony pola karnego TURA otrzymał Damian Gutowski, który strzałem w róg z 18 metrów pokonuje bramkarza gospodarzy i daje WARMII prowadzenie 1:0!

65’ Rozsierdzony TUR atakuje – dwa kolejne rzuty rożne dla gospodarzy ale bez większego zagrożenia dla WARMII

65’ Po drugim rzucie rożnym dla TURA świetny kontratak WARMII, ale Chyliński zamiast podać do Baczewskiego próbował indywidualnej akcji i zbyt daleko wypuścił sobie piłkę

68’ Podwójna zmiana w TURZE – na boisko wchodzą Kozłowski i Wierbicki za Jakubowskiego i Żero

71’ Ładna akcja WARMII – Sypytkowski faulowany w odległości ok. 20 metrów od bramki Kulgawczuka. Żółta kartka dla Pawła Naliwajko. Rzut wolny dość niespodziewanie (idealna pozycja dla Rafała Kozikowskiego) wykonuje sam poszkodowany – strzela po ziemi, ale Kulgawczuk bez problemu łapie piłkę

80’ Zmiana u gospodarzy – za Keslera wchodzi grający trener bielszczan Grzegorz Pieczywek

83’ Świetna okazja TURA – po raz kolejny w tym meczu znakomicie broni Gieniusz

85’ Pieczywek strzela wysoko ponad bramką WARMII

89’ Za niesportowe zachowanie żółtą kartką zostaje ukarany Piotr Murawski z TURA

90’ Wymarzona sytuacja WARMII do podwyższenia wyniku – piłkę wyłożoną jak na tacy w polu karnym gospodarzy otrzymuje niepilnowany Baczewski, który w idealnej sytuacji strzela ponad bramką Kulgawczuka

90’ Sędzia Kiełczewski doliczył do regulaminowego czasu jedną minutę

90’ + 1’ – Koniec meczu. WARMIA wygrywa 1:0!

Autor:  Janusz Szumowski