Tarcza antykryzysowa

aktualizacja: 2020-03-28 09:27:42     nr wiadomości: 41959     przeczytano: 4278     Ilość komentarzy komentarze: 11

Cała tarcza opiera się na pięciu filarach – utrzymaniu miejsc pracy, wsparciu dla firm, dofinansowaniu służby zdrowia, wzmocnieniu inwestycji publicznych oraz systemu finansowego.

np:

- zwolnienie ze składek na ZUS przez trzy miesiące dla pracujących w mikrofirmach zatrudniających do 9 osób i założonych przed 1 lutego 2020, (chodzi o składki za wszystkich pracowników) oraz osób samozatrudnionych o przychodzie poniżej trzykrotności przeciętnego wynagrodzenia, zarejestrowanych przed 1 lutego 2020 r.

- wypłacanie świadczenia postojowego w kwocie ok. 2 tys. zł. dla zleceniobiorców (umowa zlecenia, agencyjna, o dzieło) i samozatrudnionych, jeżeli prowadzili działalność przed 1 lutego 2020 r.;

- dofinansowanie wynagrodzeń pracowników do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia oraz uelastycznienie czasu pracy – dla firm w kłopotach.

Pakiet dot. tarczy antykryzysowej przyjęty przez Rząd

 

Ta pseudo pomoc to nic innego jak plucie w twarz przedsiebiorcom przez rzadzacycch. Ale co sie dziwic jak rozdalo sie wiecej niz sie mialo na programy socjalne. Oby jak najszybciej caly pis poszedl w zapomnienie jak najgorszy koszmar. A dodatkowo bezczelnie wbrew wszystkiemu zmianiaja ordynacje wyborcza i przeprowadzaja pelzajacy zamach stanu. Za to ich kara nie minie
Napisał: Przemek dodano: 2020-03-28 17:49:46

Do Przemek.Nic nie dali bardzo zle,teraz na 3 miesiące odciążyli też zle...Najlepiej jakby zwolnili na pół roku i jeszcze płacili w tym czasie średni przychód miesięczny,o wtedy by się mordki cieszyły...? Skąd wiesz że "rozdali" więcej jak mieli,jesteś skarbnikiem,czy tylko opierasz swoje tezy na informacjach gdzieś w sieci wyczytanych z antyrządowych witryn,grup Fb itd?? Ciekawi mnie to.
Napisał: Stefan dodano: 2020-03-29 13:17:12

Stefan, nie rozumiesz świata. Wcale nie lepiej jakby zwolnili na pol roku. Lepiej jakby nie kłamali i nie uprawiali propagandy jak Goebels u Hitlera, że cokolwiek pomagają Poza tym przekonasz się, że niewyobrażalną tragedią dla wszystkich nie będzie wirus, ale kryzys gospodarczy. Każdy rząd mający chociaż minimalne pojęcie o świecie przygotowuje pomoc, która realnie wesprze gospodarkę, firmy duże i małe, przedsiębiorców. To dzięki nim społeczeństwo ma pracę. Jak zabraknie biznesu to będzie tragedia. A wiem, że rozdali więcej niż mieli bo po pierwsze tak jestem skarbnikiem jak to określiłeś i znam się na tym, a po drugie gdyby nie rozdali to mogliby realnie pomagać, a nie tylko siać propagandę. Zresztą przekonasz się za chwilę kto miał rację kiedy naprawdę przyjdzie kryzys.
Napisał: Przemek dodano: 2020-03-29 16:13:31

Stefan wyborco z lepszego sortu . Kogo oni odciążyli ?? 15 tys zł przychodu , nie dochodu . To nie jest dla firm, a dla gościa, co na cmentarzu zniczami handluje, albo dorabia na rynku jajkami . Skąd wiemy ,że rozdali ???? 2 mild rocznie na tvp-is , 300 mil na nagrody po miesiącu od wyborów , komisja smoleńska , 4 mil wylatał niejaki Kuchciński ,Radjo M tez miliony zł . Ta fundacja do promocji Polski . Mogę wymieniać jeszcze długo .
Napisał: Grajewiak dodano: 2020-03-29 16:37:20

Grajewiak- jeszcze pozwole od siebie dodac ok. 15 miardow zlotych na Konkordat.
Napisał: Choop dodano: 2020-03-29 17:58:13

zwolnienie czyli nie trzeba będzie później tych składek płacić ?
Napisał: marian dodano: 2020-03-29 19:19:04

Grajewiak dziękuję za docenienie :) Zapomniałeś jeszcze i kasie na limuzyny bo o tym też trąbili przecież na tych grupach ze na testy nie ma a limuzyn chyba 280 zamówili.....Do Przemek widzisz jakiego mam nosa ;) hehe pomyśl tylko że kryzys dotknie wszystkich nie tylko Polskę.Już płaczą na zachodzie,rolnictwo w Niemczech pada,podobnie we Francji.We Włoszech i Hiszpanii to nawet już o tym nie myślą tylko o tym jak powstrzymać tą epidemię,a u nas NAJWAŻNIEJSZE wybory qurwa ,ktore będą za 6-7tygodni,jeśli będa..Zero solidarności, tylko szczucie,wytykanie błędów bo Kampania najważniejsza a polacy niech zdychają.Tak to wygląda,dobrze ze w Polacy to jakiś ogarnięty i zdyscyplinowany naród, kroki szybko podjete w porównaniu do kilku krajów zachodu,miejmy nadzieję że nie bedzie takiego "meksyku" u nas jak na zachodzi.
Napisał: Stefan dodano: 2020-03-29 21:56:36

Ludzie, którzy nie mają własnych firm i firemek niech się nie wypowiadają, bo nie mają najmniejszego pojęcia o tym, jak i dzięki czemu firma może funkcjonować i jaka jest jej rola w całej gospodarce; dlaczego ważne jest, aby przetrwała. Ludzie tacy myślą min., że ich pensje biorą się z...czego? Cały długi łańcuszek uzależnień od przedsiębiorcy na funkcjonariuszu państwowym kończąc, a nawet na tych, którzy siedzą, nic nie robią i biorą.
Napisał: prowadzący działalność dodano: 2020-03-30 08:17:26

W meksyku to chyba Ty Stefan żyjesz albo w San Escobar a szczuje Polaków lepszy sort i to on podzielił społeczeństwo. A co do wyborów to idź i głosuj mądrzy ludzie będą trzymać kwarantanne i gdzieś te ich wybory Dudka który łamał i łamie wszelkie zasady kwarantanny. Jak większość lepszego sortu pójdzie na wybory to może zus będzie miał mniejsze emerytury do wypłacania. A jeśli nie widzisz na co idą pieniądze podatników to widocznie okulista Ci jest potrzebny. Na pewno nie dla szpitali na walkę z wirusem bo wszędzie wszystkiego brakuje a w styczniu mówili że jesteśmy bezpieczni i gotowi. Ludzie którzy mówią prawdę jak jest tracą pracę.
Napisał: uważny dodano: 2020-03-30 12:11:29

Jak w 2009-2010 szalała świńska grypa N1H1 ówczesna pani premier Ewa Kopacz uspokajała Polaków: "Śpijcie spokojnie, pracujcie spokojnie, cieszcie się wiosną wszystko jest pod kontrolą". Wtedy w wyniku tego wirusa zachorowało w Polsce 133 970 osób, a zmarły 182 osoby. No, to teraz mamy porównanie, jak dbał poprzedni rząd o Polaków, a jak dba rząd Premiera Morawieckiego. Wtedy nawet nie próbowali zahamować epidemii, wszystko toczyło się swoim rytmem, narażając zdrowie i życie Polaków. I jeżeli trzeba tu kogoś rozliczać, to właśnie rząd PO.
Napisał: Leśne Licho dodano: 2020-03-31 10:21:09

uważny - brawo za poglady, ktore w pelni popieram !!!
Napisał: Choop dodano: 2020-03-31 22:05:04

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.