Handel na rynku w niedzielę

aktualizacja: 2020-05-26 09:19:59     nr wiadomości: 42404     przeczytano: 11976     Ilość komentarzy komentarze: 4

Od 31 maja 2020 r. zostanie wznowiony handel na targowisku miejskim w Grajewie także w niedzielę.

Sprzedających i kupujących obowiązują przepisy dotyczące zapobiegania zakażeniem COVID-19. Osoba upoważniona przez zarządcę targowiska egzekwuje przestrzeganie ograniczeń oraz zasad bezpieczeństwa przez sprzedających i kupujących. Nad przestrzeganiem zasad będzie także czuwała Policja. 

Ze względu na uwarunkowania zewnętrzne, jak i możliwe niestosowanie się do zaleceń przez kupujących i sprzedających, w każdej chwili może nastąpić ponowne zamknięcie targowiska.
 

__________

21.05.2020 r. - Lokalne targowiska na stałe wpisały się w klimat poszczególnych miejscowości. Decyzja o ich zamknięciu, związana z epidemią koronawirusa, uderzyła nie tylko w kupców, zaopatrujących się w świeże owoce i warzywa czy przedmioty codziennego użytku. 

Otwarcie targowisk to jedna z oznak powolnego wracania do normalności. 17 kwietnia br. Targowisko Miejskim w Grajewie wznowiło działalność w stopniu ograniczonym (konieczna była rezerwacja miejsc). Teraz zniesiono powyższe ograniczenie – handlowcy już nie muszą dokonywać rezerwacji, dopuszcza się wjazd/wejście na teren targowiska wszystkim podmiotom wnoszącym opłatę targową.

Mimo otwarcia targowiska, handel musi odbywać się zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Kupujący będą oczekiwać (w kolejce) na wejście na teren targowiska przy wskazanej bramie wejściowej, liczba klientów w tym samym czasie nie może przekraczać limitu 4 osób na jedno stanowisko sprzedaży. Nadal musimy pamiętać o zakrywaniu nosa i ust przy pomocy części odzieży lub maski.

 
e-Grajewo.pl
zobacz:
Giełda gołębi w Grajewie!

Teraz wirus może zaatakować z mniejszą mocą niż przed 17 kwietnia (sarkazm). I na co było to wszystko..? Tyle, że ludzie tracili środki na życie i prowadzenie działalności.Też zostałam poszkodowana przez głupie, wg mnie, decyzje.
Napisał: poszkodowana dodano: 2020-05-21 18:09:53

środki ostrożności zachowane,,,komuś nawet nie chce się otworzyć drugiej bramy i wszyscy tłoczą się w jednym miejscu,gratuluje pomysłowości..
Napisał: wes dodano: 2020-05-22 13:32:08

Do wes. Słuchaj druga brama jest zamknięta bo to są takie wymogi.Ktore są odgórnie wydane.Myslę że dasz radę dojść do pierwszej bramy jak dałeś radę dojść na rynek.Czlowieku nie rób problemów.Bamy dla księcia nie oywozyli
Napisał: Kasia dodano: 2020-05-26 22:37:14

Prosze powiedziec dlaczego druga brama wejsciowa jest zamknieta a brama zamykajaca rynek od dziejacej nam drugiej polowy rynku jest otwarta na osciez caly dzien i cala noc Dlaczego zarzadca rynku nie dba o bezpieczenstwo tej targowicy Drugi tydzien brama jest otwarta i kto chce chodzi po niej i buszuje na terenie targowicy noca a patroli policji tam nie zobaczysz no bo i po co maja tam kontrolowac Prosze o wyjasnienie dlaczego takie sa zaniedbania i zabezpieczenia porzadne tej targowicy
Napisał: Ewa dodano: 2020-05-26 22:56:24

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.