"Tęczowe maski"

aktualizacja: 2020-05-28 15:34:53     nr wiadomości: 42477     przeczytano: 1597     Ilość komentarzy komentarze: 1

Rozdawali tęczowe maski w strefach wolnych od LGBT.

Tyle mówi się o tej homofobicznej Polsce wschodniej, ale okazało się, że ludzie odnoszą się tu do nas z dużą sympatią. To pokazuje, że „strefy wolne od LGBT” to sztuczny wytwór władz lokalnych, które chciały przypodobać się władzy centralnej, a nie odzwierciedlają one nastawienia mieszkańców - mówi Dawid Mycek.

Strefa wolna od ideologii LGBT, także strefa wolna od LGBT – obszar w Polsce objęty uchwałą organu samorządu terytorialnego deklarującą, że jest to teren wolny od tzw. „ideologii LGBT”. W szerszym znaczeniu jest to obszar objęty jedną z homofobicznychuchwał anty-LGBT, m.in.: Samorządową Kartą Praw Rodzin oraz innymi deklaracjami wprost lub pośrednio wykluczającymi osoby LGBT i ich rodziny.

Oponenci uchwał w sprawie stref wolnych od LGBT twierdzą, że są one próbą stygmatyzacji, wykluczenia członków społeczności LGBT oraz nie chronią ich rodzin. Zwolennicy twierdzą natomiast, że uchwały nie uderzają w ludzi, lecz są jedynie wyrazem sprzeciwu wobec tzw. „ideologii LGBT”, która ma w ich opinii dążyć do zniszczenia ich wartości, takich jak tradycyjna rodzina, którą w ich rozumieniu jest tylko związek kobiety i mężczyzny.

Uchwały te nie mają skutków prawnych i uważane są przede wszystkim za symboliczne.

a ja kupiłam przez internet i uważam to za super sprawę . Pozdrawiam .
Napisał: anna dodano: 2020-05-30 21:13:13

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.