Termomodernizacja się opłaca

aktualizacja: 2016-09-14 15:35:48     nr wiadomości: 29480     przeczytano: 5221     Ilość komentarzy komentarze: 4

Prace termomodernizacyjne komunalnego budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ul. Kopernika nr 8 - 10 w Grajewie idą pełną parą. Pracownikom nie przeszkadza żadna pogoda. Z dnia na dzień posuwają się do przodu by jeszcze w tym roku, zgodnie z planem obiekt został ukończony. I choć mieszkańcy bloku narzekają i skarżą się na utrudnienia, to już za kilka miesięcy powinni zauważyć korzyści z przeprowadzonego remontu m.in. w postaci ograniczenia kosztów ogrzewania.

Zakres prowadzonych prac obejmuje m.in. przyłączenie budynku do sieci cieplnej, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, zamontowanie na dachu kolektorów słonecznych służących do podgrzewania wody użytkowej, wykonanie niezbędnych instalacji elektrycznych, docieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wyremontowanie elewacji.

Niebawem budynek stanie się atrakcyjny, nabierze świeżości i blasku. Nieestetyczną, szarą elewację zastąpi nowa w kolorze piaskowym z białymi detalami. Kolejny obiekt z nową kolorystyką wpisze się w miejską przestrzeń.

Prace za kwotę blisko 720 tys. zł. prowadzi przedsiębiorstwo ogólnobudowlane z Grajewa. Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020.

Priorytetem przeprowadzanej termomodernizacji jest ograniczenie zużycia energii a przez to emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń. Prowadzony remont ma na celu „stworzenie” budynku tańszego w użytkowaniu, wygodnego dla jego użytkowników oraz przyjaznego środowisku. Grajewski magistrat zapowiada, że głęboka termomodernizacja nie zakończy się na tym obiekcie, przejdzie ją wiele budynków w mieście.


e-Grajewo.pl
 

zobacz też:
Chcą mniej płacić za c.o.

 

jeszcze miejskie C.O trzeba podlaczyc pod wszystkie komunalne budynki by nie smrodzily w miescie
Napisał: adam dodano: 2016-09-15 08:09:13

To niech magistrat się wypowie jakie budynki bierze pod uwagę do termomodernizacji?
Napisał: XYZ dodano: 2016-09-15 21:03:19

ależ narobili 2 szczyty. Tak szybko robią, że zapomnieli zakołkować większa wichura i im to obleci
Napisał: mircio dodano: 2016-09-16 07:30:27

a gdzie wiązanie, mostek termiczny liniowy
Napisał: abc dodano: 2016-09-16 19:24:54

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.