Torpol z decyzją o wsparciu

aktualizacja: 2018-12-04 12:06:28     nr wiadomości: 37906     przeczytano: 3493     Ilość komentarzy komentarze: 0

Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał pierwsze Decyzje o wsparciu. Taką otrzymało 19 listopada 2018 r. Przedsiębiorstwo TORPOL Sp. z o.o. z siedzibą w Grajewie, przy ul. M. Konopnickiej.

Nowa inwestycja zostanie zrealizowana na nieruchomości położonej w gminie Szczuczyn. W związku z inwestycją Przedsiębiorca poniesie koszty kwalifikowane w wysokości co najmniej 15 222 000 zł w terminie do dnia 30 czerwca 2020 r. oraz zatrudni co najmniej 8 pracowników w terminie do dnia 30 czerwca 2020 roku i utrzyma zatrudnienie przez okres co najmniej 3 lat.


5 września 2018 r. weszły w życie rozporządzenia, dzięki którym przedsiębiorcy mogą ubiegać się o uzyskanie decyzji o wsparciu. Dokumenty są wydawane w oparciu o nowy mechanizm udzielania firmom pomocy publicznej na realizację projektów inwestycyjnych.

W myśl nowych przepisów przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy publicznej oferowanej przez specjalne strefy ekonomiczne na terenie całej Polski (również m.in. na terenach będących własnością przedsiębiorstw), a nie tylko na obszarach objętych granicami stref.

Uzyskanie ulgi podatkowej jest możliwe po spełnieniu dwóch warunków: kryteriów ilościowych (poniesienie kosztów kwalifikowanych w określonej wysokości) oraz kryteriów jakościowych (szczegółowo opisane w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 28 sierpnia 2018 r. w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji)

 
  - Tereny inwestycyjne Szczuczyn
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.