Traktorzysta miał 4 promile

aktualizacja: 2020-09-17 12:43:37     nr wiadomości: 43431     przeczytano: 3207     Ilość komentarzy komentarze: 0

15 września br. po godz. 20.00 piscy policjanci otrzymali zgłoszenie o ciągniku rolniczym, który wjechał do przydrożnego rowu w gminie Biała Piska. Istniało też podejrzenie, że traktorzysta jest nietrzeźwy. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zauważyli w rowie ciągnik rolniczy przewrócony na prawy bok. Za kierownicą siedział mężczyzna, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Traktorzysta nie był w stanie samodzielnie wyjść z ciągnika. Powiedział mundurowym, że wcześniej pił alkohol po czym pojechał do lasu na grzyby.

Badanie alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie, mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania ciągnikiem.

Ostatecznie 52-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania ciągnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 
  - fot. KPP Pisz
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.