• 8 komentarzy
  • 7700 wyświetleń

Turniej Tenisa Stołowego

I Grand Prix Województwa młodzików i juniorów.

Zgodnie z kalendarzem rozgrywek indywidualnych na sezon 2020/2021 POZTS w Białymstoku 22.11.2020r. w grajewskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrane zostały wojewódzkie turnieje tenisa stołowego w kategoriach młodzików i juniorów. Były to wojewódzkie eliminacje do turniejów ogólnopolskich w tych kategoriach wiekowych a startowało ponad 70 zawodniczek i zawodników.

Zawody rozegrane zostały zgodnie z obowiązującymi przepisami reżimu sanitarnego i sytuacją związaną z COVID-19.Sekcję tenisa stołowego MOSiR Grajewo reprezentowało dwóch juniorów – Sebastian Janiszewski i Patryk Dondera oraz młodzicy: Izabela Popowska i Szymon Warszawski. Sebastian i Patryk w juniorach zanotowali po dwa zwycięstwa i dwie porażki oraz uplasowali się na miejscach 13-16 na 28 startujących.

W pojedynku o wyższą lokatę Sebastian przegrał 3-2 i w 5 secie 10-12 z doświadczonym juniorem białostockiego KS Galaxy Xavierem Zubryckim. Niewiele do podium zabrakowało Izabeli Popowskiej, która w młodziczkach wywalczyła 5 miejsce i była 7 w juniorkach. Zwycięstwa odnieśli zawodniczki i zawodnicy białostockiego SMS Dojlidy.