Twój e-PIT

aktualizacja: 2020-02-17 10:00:39     nr wiadomości: 41506     przeczytano: 1275     Ilość komentarzy komentarze: 0

15 lutego br. ruszyła akcja rozliczeniowa PIT. Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa zapewniają wsparcie przy rozliczaniu rocznych deklaracji PIT przez Internet. Akcja potrwa do 30 kwietnia br.

Jednym z przygotowanych ułatwień, mającym na celu pomoc klientom w złożeniu rocznego zeznania jest usługa Twój e-PIT.  Dzięki swojej prostocie, przystępności i możliwości rozliczenia podatku w dogodnym miejscu i czasie, w ubiegłym roku cieszyła się dużą popularnością. 

Osoby, które potrzebują wsparcia w rozliczeniu, będą mogły liczyć na pomoc resortu finansów nie tylko w okienku w urzędzie skarbowym, ale tez w punktach rozliczeń w galeriach handlowych czy w ramach specjalnych działań w regionach. W wybrane dni zostaną zorganizowane również specjalne dyżury dla osób z niepełnosprawnościami (głuchych i słabosłyszących). Przez cały okres rozliczeń, do dyspozycji podatników pozostaje Krajowa Informacja Skarbowa.

W tym roku zaplanowano m.in.: specjalną linię dot. usługi Twój e-PIT, możliwość zadawania pytań on-line przez e-mail, dodatkowe dyżury w soboty 15 lutego i 25 kwietnia w godz. od 7.00 do 15.00. We wszystkich urzędach skarbowych podatnicy będą mieć do dyspozycji stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i zapewnioną pomoc przy rozliczeniu PIT. 

Akcję będzie wspierać strona podatki.gov.pl, gdzie oprócz usługi Twój e-PIT i e-Deklaracji podatnicy znajdą wszystkie informacje potrzebne do złożenia PIT, m.in. instrukcje i broszury informacyjne.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.