Urząd poinformuje SMS-em

aktualizacja: 2018-02-12 11:45:31     nr wiadomości: 34317     przeczytano: 4727     Ilość komentarzy komentarze: 0

Trudno jest dziś wyobrazić sobie życie bez Internetu i telefonu komórkowego. Wiadomości tekstowe wysyłane SMS-em stały się czymś naturalnym. Do codziennego korzystania z SMS-ów przyznaje się blisko 97 procent badanych z czego 65% wysyła je każdego dnia i nie zamierza zrywać z tym przyzwyczajeniem – wynika z najnowszej edycji raportu „Komunikacja SMS w Polsce”.

SMS to narzędzie do budowania relacji i zarządzania w biznesie. To także praktyczny sposób na przekazywanie przypomnień i powiadomień o umówionej wizycie, statusie przesyłki, sprawy urzędowej czy atrakcyjnej promocji. W SMS – ach przekazujemy prawie wszystko – począwszy od spraw bieżących, przez organizacje spotkań, ogólne podtrzymanie kontaktu czy życzenia okolicznościowe, po omawianie spraw rodzinnych lub powiadamianie o ważnych wydarzeniach z życia np. narodziny dziecka lub otrzymanie nowej pracy.


SMS jako narzędzie kontaktu wykorzystuje również coraz więcej instytucji publicznych i urzędów. Wiele polskich gmin już dawno korzysta z tego sposobu informowania o ważnych sprawach czy zdarzeniach. W ubiegłym roku także Urząd Miasta Grajewo wprowadził usługę powiadamiania mieszkańców SMS – em. Chcąc otrzymywać na telefon komórkowy ważne informacje należy  wypełnić ankietę zgłoszeniową na stronie urzędowej. Nie czekaj! Bądź na bieżąco z wydarzeniami w naszym mieście!

Wysłanie SMS-a nie jest angażujące i nie zajmuje wiele czasu. SMS-ują osoby w różnym wieku, z różnych grup społecznych, na różnych płaszczyznach i w różnych sytuacjach. Z raportu wynika, że zazwyczaj robimy to podczas podróży, leżąc w łóżku czy będąc w pracy. Okazje do napisania wiadomości stwarza także czekanie w kolejce, spacer, zakupy  i - co pewnie nie zaskakuje – wizyta w toalecie lub spożywanie posiłku. Do wysyłania SMS-ów przyznajemy się także stojąc w korkach.

 
/e/
zobacz:
http://e-grajewo.pl/wiadomosc,SMS_od_fiskusa,27378.html
 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.