Uwaga na fałszywe sms-y

aktualizacja: 2018-11-28 09:25:01     nr wiadomości: 37862     przeczytano: 4429     Ilość komentarzy komentarze: 2

Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. Wiadomości zawierają link, który może być niebezpieczny.  Tego typu informacje nie pochodzą od administratorów systemu, a od oszustów.

Po kliknięciu w nadesłany link zostaniemy przeniesieni na fałszywą stronę "Profilu Zaufanego", gdzie będziemy mieli do wyboru rzekome zalogowanie się przez profil lub bankowość elektroniczną. Przestępcy w ten sposób wyłudzają login i hasło, a następnie kod z przesłanego przez bank SMS-a.

Oszuści nie pierwszy raz próbują podszywać się pod instytucje publiczne, wysyłając sms–y i e-maile, które zawierają niebezpieczne linki. Niedawno podobne zagrożenie wiązało się z fałszywymi wiadomościami z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego.

Według badań poczta elektroniczna jest najpopularniejszym wśród hakerów wektorem ataków na firmy i organizacje, dzięki któremu mogą oni dystrybuować złośliwe oprogramowanie i wyłudzać dane użytkowników systemów. W wypadku smartfonów podobne zagrożenia mogą się wiązać z odbieraniem wiadomości SMS.

Bądźmy czujni!

 

Trzeba byc naiwnym- czyli glupim , zeby logowac sie poprzez nadeslane linki....
Napisał: Baba dodano: 2018-11-28 13:02:37

doświadczyłam osobiście ale byłam czujna i ostrożna ,zadzwoniłam na infolinię o wyjasnienie okazało się że to chwyt hakerski
Napisał: onab dodano: 2018-12-07 10:43:22

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.