piątek, 29 marca 2024

WARMIA wygrała mecz

W sobotę 30 stycznia na boisku MOSP ze sztuczną trawą w Białymstoku piłkarze WARMII Grajewo rozegrali pierwszy w tym roku mecz kontrolny. Przeciwnikiem naszej drużyny był zajmujący XI pozycję w tabeli rundy jesiennej podlasko - warmińsko - mazurskiej III ligi PROMIEŃ Mońki. WARMIA wygrała mecz 3:0 (3:0) będąc zespołem przeważającym przez cały mecz. Bramki zdobyli: Łukasz Piłatowski 15 min, Maksym Mirva 25 min, Marcin Strzeliński 30 min. Wynik został ustalony do przerwy. W drugiej połowie nasi piłkarze nie wykorzystali kilku znakomitych sytuacji do podwyższenia rezultatu a także rzutu karnego, kiedy strzał Mirvy obronił bramkarz PROMIENIA. W trudnych warunkach atmosferycznych (padający przez większą część meczu gęsty śnieg) nasi piłkarze pokazali wiele udanych, szybkich akcji. Mimo ciężkich treningów, poświęconych  wytrzymałości fizycznej, które od rozpoczęcia przygotowań intensywnie przeprowadza trener Piotr Pawluczuk, piłkarze WARMII imponowali grą kombinacyjną i szybkością. Cieszy zawłaszcza postawa młodych zawodników, z których szczególnie wyróżnił się Krzysztof Krukowski (wychowanek z grupy juniorów młodszych trenera Mariusza Sobczyka), który wypracował trzecią bramkę dla WARMII.

WARMIA rozpoczęła mecz w następującym składzie: Bartoszuk - Obrycki, Makowski, Piłatowski, Kowalski - K. Randzio, Mirva, P. Matysiewicz, T. Górski - Strzeliński, Jasielczuk.
Na zmiany wchodzili: Tarnacki - Arciszewski, Domurat, Kadyszewski, Gliniecki, Milczarek, Pawluczuk, P. Górski, Szumowski, Krukowski.
W zespole wystąpił 20 - letni bramkarz WŁÓKNIARZA Białystok Maciej Bartoszuk, który w najbliższych dniach będzie trenował z WARMIĄ. Ponadto z drużyną trenuje Paweł Obrycki, wychowanek klubu, który powrócił do treningów po kilkuletniej przerwie. Paweł z dobrej strony pokazał się w meczu z PROMIENIEM. Powrócił już z pobytu na Ukrainie Maksym Mirva, który otrzymał zezwolenie na kolejny, dwuletni pobyt w naszym kraju na podstawie pozwolenia na pracę w naszym Klubie.
Za tydzień 6 lutego o godzinie 16 w Białymstoku na boisku MOSP przy ul. Świętokrzyskiej naszych piłkarzy sprawdzą drugoligowcy z FRESKOVITY Wysokie Mazowieckie.