WOT wspiera sanepid

aktualizacja: 2020-04-03 10:41:47     nr wiadomości: 42000     przeczytano: 2630     Ilość komentarzy komentarze: 0

Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej pobierają wymazy na obecność COVID-19. To kolejny obszar działań, których wspólnym celem jest walka z koronawirusem. 

Mobilne zespoły pobierają próbki do badań w miejscu przebywania osób poddanych kwarantannie. Do pobierania wymazów delegowani są żołnierze-ratownicy medyczni, którzy ukończyli specjalistyczne szkolenie. 

- Żołnierze delegowani do tych działań nie mogą mieć więcej niż 45 lat, muszą być zdrowi, nie mogą chorować na choroby przewlekłe oraz nie mogli przebywać w ciągu ostatniego miesiąca w krajach o podwyższonym ryzyku zakażenia. Ze względów bezpieczeństwa żołnierze muszą być ubrani w kombinezony, maseczki, ochronę oczu i rękawiczki. Po pobraniu wymazu odpowiednio zabezpieczona, opisana i oznaczona próbka trafia do laboratorium, w którym zostaje poddana badaniom. Pojazdy i sprzęt używany do tych działań codziennie są dezynfekowane – informuje por. Łukasz Wilczewski, oficer prasowy 1PBOT .

W najbliższym czasie zaplanowane są kolejne kursy, które umożliwią rozszerzenie liczby personelu gotowego do wsparcia służb medycznych i sanitarnych. Cały personel brygady pozostaje w podwyższonej, 12-godzinnej gotowości do działania.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.