Walczą o życie Nikosia

aktualizacja: 2020-09-21 12:52:38     nr wiadomości: 43460     przeczytano: 1437     Ilość komentarzy komentarze: 2

Kiermasz ciast, smakołyków i rękodzieła, pchli targ, bańki, malowanie twarzy, dmuchańce, przejazd zabytkowym motocyklem z koszem, pokaz pierwszej pomocy - to tylko nieliczne z atrakcji na pikniku rodzinnym zorganizowanym w niedzielę (20 września br.) w Parku Wolności. To kolejna akcja pomocy Nikosiowi Wasilewskiemu podjęta przez przyjaciół rodziny.

- Łączy nas wspólny cel - uzbieranie pieniędzy na terapię genową, która uratuje chłopca. Ludzi dobrej woli nie brakuje. Każda ofiarowana złotówka przybliża Nikosia do otrzymania pomocy, każde wsparcie się liczy -  mówi nam Klaudia Rawa, organizatorka charytatywnej imprezy.

U Nikosa zdiagnozowano SMA 1 - rdzeniowy zanik mięśni, straszną chorobę, która każdego dnia, kawałek po kawałku odbiera siły, nadzieję i życie… Mięśnie dziecka umierają, zamiast się rozwijać. Pomóc chłopcu może terapia genowa za ponad dziewięć milionów złotych. Rodzicom Nikosia udało się zebrać niecały milion zł.

Każdy, kto chce wspomóc Nikosia, może to zrobić już teraz, wpłacając datek na stronie zbiórki. Spieszmy się, bo kwota do zebrania jest ogromna, a dla małego wojownika liczy się każdy dzień.

 
fot. e-Grajewo.pl

Szkoda że ta cała akcja nie odbyła się w parku gdzie są czołgi.Myslę że ludzi więcej by przyszło.Szkoda .
Napisał: Kasia dodano: 2020-09-22 21:06:09

Na stronie siepomaga jest ponad 20 dzieci z SMA zarejestrowanych. Podanie leku w Polsce jest znacznie tańsze. Rodzice powinni wystąpić do Ministerstwa Zdrowia lub NFZ o zakup tych 20 dawek znów można otrzymać zniżkę przy takiej kwocie zakupu /i późniejszą spłatę ze zbiórki/ Do tego obniżyć % prowizji dla fundacji siepomaga max do 1%. rehabilitacja dla dzieci w ramach NFZ. Stosując powyższe koszt leczenia zamknął by się w 7 mln dla dziecka.
Napisał: vik dodano: 2020-09-24 18:28:02

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.