• 5 komentarzy
  • 11719 wyświetleń

Warmia - Biebrza 3:2

W poniedziałek 15 lipca piłkarze WARMII Grajewo wznowili zajęcia treningowe w ramach przygotowań do nowego sezonu. Pierwszy trening poprowadził nowy trener grajewskiego zespołu Andrzej Olszewski, który na stanowisku szkoleniowca zastąpił Leszka Zawadzkiego. W składzie grajewskiej drużyny nie dojdzie latem do większych zmian. Z WARMIĄ trenuje młody zawodnik POJEZIERZA Prostki Hubert Chaponiuk. Lada dzień do zespołu powinien dołączyć też powracający z Trójmiasta Mateusz Tuzinowski. Do startu nowego sezonu, który jest zaplanowany na 10 sierpnia (mecz w Grajewie z TUREM Bielsk Podlaski) nasz zespół będzie przygotowywał się na grajewskich obiektach MOSiR. WARMIA zagra sześć meczów kontrolnych w następujących terminach:

17.07 (środa), godz. 18:30, BIEBRZA Goniądz (boisko Hades)

20.07 (sobota), godz. 11:00, CZARNI Olecko (Stadion Miejski)

24.07 (środa), godz. 18:30, KS CK Troszyn (boisko Hades)

27.07 (sobota), godz. 11:00, ŁKS 1926 Łomża (Stadion Miejski)

31.07 (środa), godz. 18:00, OSTROVIA Ostrów Mazowiecka (boisko Hades)

03.07 (sobota), godz. 11:00, JAGIELLONIA CLJ Białystok (Stadion Miejski)

W pierwszym meczu kontrolnym rozegranym w minioną środę nasz zespół pokonał IV-ligowego rywala BIEBRZĘ Goniądz 3:2. W WARMII zabrakło w tym meczu Łukasza Domurata i Rafała Kozikowskiego (nie wznowili treningów), Pawła Drażby (praca), Pawła Sypytkowskiego i Mateusza Tuzinowskiego (rehabilitacja po kontuzjach). Już w pierwszej minucie meczu błąd naszej defensywy i bramkarza wykorzystali goście. W 19 minucie pięknym strzałem po sprytnie rozegranym rzucie wolnym popisał się Aleksander Popławski i BIEBRZA prowadziła już 2:0. Nasz zespół opanował jednak chaos i jeszcze w pierwszej połowie zdobył trzy gole – najpierw dwukrotnie trafił do bramki Kamila Ulmana Tomasz Dzierzgowski a trzecią bramkę strzelił Krystian Wójcicki. W drugiej połowie po wielu zmianach w składach nikomu nie udało się zdobyć kolejnych bramek, choć sytuacji do tego nie brakowało. Oba zespoły prześcigały się w marnowaniu dogodnych okazji bramkowych i w tej sytuacji mecz zakończył się rezultatem ustalonym w pierwszej połowie.

17.07.2019 Grajewo, boisko przy klubie HADES
WARMIA Grajewo - BIEBRZA Goniądz 3:2 (3:2)
Bramki: 0:1 zawodnik testowany 1', 0:2 Aleksander Popławski 13', 1:2 Tomasz Dzierzgowski 19', 2:2 Tomasz Dzierzgowski 36', 3:2 Krystian Wójcicki 39'

WARMIA: Święciński – Randzio, Edison, Arciszewski, Stankiewicz – Mikucki, Cybulski, Zarzecki, Wójcicki – Kondratowicz, Dzierzgowski

Po przerwie grali także: Sobolewski – Chaponiuk, Koszczuk, Formejster, Krupa, Mściwujewski, Marczykowski, Chyliński, Niebrzydowski, Chmielewski

Kolejny mecz nasz zespól zagra w sobotę z drużyną CZARNYCH Olecko. Początek o 11:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie