• 17 komentarzy
  • 11621 wyświetleń

Warmia - Granica 3:0

W sobotnie popołudnie WARMIA odniosła kolejne zwycięstwo w rozgrywkach III ligi piłkarskiej pokonując na własnym boisku GRANICĘ Kętrzyn 3:0. Mecz nie był wielkim widowiskiem a przewaga naszego zespołu przez całe spotkanie była bezdyskusyjna. Goście, grając w osłabionym brakiem kilku zawodników składzie nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce Krzysztofa Gieniusza i na dobrą sprawę nie zmusili WARMII do poważnego wysiłku. Prowadzenie dla naszego zespołu zdobył w 34 minucie meczu kapitan grajewskiej drużyny Marcin Arciszewski z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką obrońcy GRANICY w polu karnym gości. Kolejne bramki padły w drugiej połowie spotkania a najpiękniejszą z nich strzelił Karol Kosiński w 61 minucie, który zachował się niczym Brazylijczyk imponując techniką i opanowaniem piłki. Przy obu golach swój udział miał grający trener WARMII Marcin Strzeliński, który asystował przy golu Kosińskiego i sam ustalił wynik meczu na 3:0 w 89 minucie po kapitalnej akcji naszego zespołu i świetnym podaniu Kamila Randzio.

Po zwycięstwie nad GRANICĄ WARMIA pozostaje na pozycji wicelidera tabeli rozgrywek III ligi tracąc 5 punktów do prowadzącego STARTU Działdowo. Ciekawostką jest, że nasz zespół po 25 kolejkach zdobył już tyle samo punktów (46) co w całym poprzednim sezonie w którym w końcowej klasyfikacji zajął V miejsce.

Następny mecz nasz zespół rozegra w najbliższą sobotę 19 maja o godzinie 16:00 w Kolnie z tamtejszym ORŁEM.

12.05.2012 godzina 16:00 Stadion Miejski im.W.Terleckiego w Grajewie

WARMIA Grajewo - GRANICA Kętrzyn  3:0 (1:0)

1:0 Marcin Arciszewski 34' (rzut karny), 2:0 Karol Kosiński 61' (asysta Strzeliński), 3:0 Marcin Strzeliński 89' (asysta Randzio)

WARMIA: 1. Gieniusz - 5. Randzio, 18. Naliwajko (90' 2. Koszczuk), 3. Domurat, 10. Kowalko - 15. Kosiński, 17. Arciszewski (Kpt.), 20. M.Tuzinowski (90' 4. Baczewski),  9. Strzeliński - 6. Chyliński (75' 8. Krukowski), 19. Wierzbicki (80' 7. Wójcik)

Rezerwa: 12. Jegliński - 2. Koszczuk, 16. Sypytkowski,4. Baczewski,11. Górski,7. Wójcik,8. Krukowski

GRANICA: 1. Masłowski - 22. Wojnicki, 4. Piątkowski, 15. K.Połeć, 6. K.Rałowiec - 17. Traut, 7. Nałysnyk (Kpt.), 19. Sobczuk, 3. Bijata -  8.Garbacik, 16. M.Rałowiec

Rezerwa: 2. Chodarcewicz

Sędzia: Jerzy Czarnecki (Białystok)

Żółte kartki: Masłowski, K.Połeć (GRANICA)

Widzów: 300

Relacja ze strony http://kswarmiagrajewo.org , którą tym razem prowadził Krzysztof -  dziennikarz portalu www.sports.pl z Warszawy – serdecznie dziękuję za pomoc!

1' Gramy!

1' - 6' Trzy rzuty rożne dla WARMII - bez większego zagrożenia pod bramką Masłowskiego

6' Pierwsza okazja dla gości. Z rzutu wolnego strzelał Rałowiec, ale obok bramki.

19' Żadna z drużyn nie stworzyła jeszcze groźnej sytuacji.

21' Prostopadłe podanie w kierunku Rałowca. Szybszy jednak bramkarz Warmii Gieniusz.

23' Dośrodkowane z rzutu wolnego gości. Przez chwilę niepewnie defensorzy Warmii, którzy ostatecznie wybijają piłkę.

25' Pierwszy strzał Warmii. Po podaniu Wierzbickiego próbował Chyliński, ale nieskutecznie.

27' Dośrodkowanie z prawej strony Naliwajko. Piłkę wybijają obrońcy gości. Wcześniej nieczysto głową trafił w piłkę Arciszewski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

33' Rzut karny dla Warmii po zagraniu ręką obrońcy Granicy!

34' Gol dla Warmii! 1:0! Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się kaptan zespołu Arciszewski. Bezradny Masłowski, który dodatkowo otrzymuje żółtą kartkę po dyskusji z arbitrem.

37' Próbował przedzierać się lewą stroną Strzeliński. Przed polem karnym czysto powstrzymany przez obrońcę Granicy.

41' Dobre dośrodkowanie Randzio. Nikogo jednak z piłkarzy Warmii nie było blisko bramki Masłowskiego.

42' Na pozycji spalonej Wierzbicki.

43' Tym razem Randzio nie dośrodkowywał, ale próbował bezpośrednio zaskoczyć bramkarza. Masłowski skutecznie łapie piłkę.

45' Kolejne groźne dośrodkowanie Randzio. Z trudem sparował piłkę Masłowski.

45'+1 Koniec pierwszej połowy.

PRZERWA. Zasłużone prowadzenie Warmii. Gola w 34. minucie strzelił Marcin Arciszewski, który pewnym strzałem wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką obrońcy Granicy Kętrzyn. Za dyskusję z arbitrem żółtą kartkę zobaczył bramkarz gości Przemysław Masłowski. Przetrzebiona żółtymi kartkami przed spotkaniem Granica jest bezradna. Piłkarze Wojciecha Jałoszewskiego tylko raz zagrozili bramce Krzysztofa Geniusza. Gospodarze po bramce ruszyli do ataku. Przede wszystkim groźnie dośrodkowywał Kamil Randzio, który mógł zaskoczyć niesygnalizowanym strzałem Masłowskiego.

Na stadionie Warmii pojawił się Hubert Siejewicz. Zawodowy arbiter z Białegostoku w zakończonym sezonie prowadził kilkanaście spotkań T-Mobile Ekstraklasy. Sędziował także spotkania o randze międzynarodowej.

46' Gramy! Obie ekipy bez zmian.

50' Rzut rożny dla Warmii. Masłowski skutecznie broni strzał Kosińskiego.

51' Przebudzili się goście. W polu karnym znalazł się Traut, którzy strzelił wysoko nad bramką.

53' Pierwszy rzut rożny dla Granicy. Bez problemu łapie piłkę Geniusz.

56' Szarżował lewą stroną Chyliński. Przed polem karnym napastnik Warmii stracił piłkę.

61' Warmia prowadzi 2:0! Bramkę strzelił Karol Kosiński! Kapitalnie prawą stroną popędził z piłką Strzeliński, który dośrodkował wprost pod nogi Kosińskiego. Obrońcy gości nie byli w stanie wybić piłki, a pomocnik Warmii spokojnie minął Masłowskiego i strzelił do pustej bramki.

64' Groźne uderzenie zza pola karnego Chylińskiego. Z trudem piłkę sparował Masłowski. Rzut rożny dla Warmii.

67' Z rzutu wolnego próbował Kowalko. Uderzenie obrońcy Warmii jednak w środek bramki. Bez problemów interweniuje Masłowski.

69' Żółtą kartkę otrzymał Połeć.

72' Goście bliscy strzelenia kontaktowej bramki. W ostatniej chwili dobra interwencja obrońców Warmii w polu karnym po podaniu piłkarza Granicy.

73' Celny strzał na bramkę z rzutu wolnego Nałysnyka. Broni Gieniusz.

75' Pierwsza zmiana w zespole Warmii. Krukowski zastępuje Chylińskiego.

80' Druga zmiana gospodarzy. Na murawie pojawił się Wójcik, który zastąpił Wierzbickiego.

82' Dobre wyjście z bramki Gieniusza, który powstrzymał napastnika gości.

84' Kapitalna próba z dystansu Strzelińskiego! Ogromne problemy miał Masłowski, który zdołał wybić piłkę.

86' Zupełnie nieudany strzał z rzutu wolnego Połecia.

87' Na spalonym Krukowski.

89' Gol dla Warmii! 3:0! Tym razem na listę strzelców wpisał się Strzeliński, który z bliskiej odległości pokonał bezradnego Masłowskiego. Przy trafieniu kapitalnie asystował Randzio.

90' Ostatnie zmiany Warmii. Baczewski zastąpił Tuzinowskiego, a Koszczuk wszedł za Naliwajkę.

90' Koniec spotkania! Warmia zasłużenie wygrywa z Granicą Kętrzyn 3:0