Warmia - ŁKS 1926 ( 8 V)

aktualizacja: 2019-05-05 20:04:43     nr wiadomości: 39134     przeczytano: 2676     Ilość komentarzy komentarze: 0

W środę 8 maja o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego odbędzie się półfinałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego, w którym WARMIA Grajewo podejmie III-ligowy ŁKS 1926 Łomża. Właściwie to jedno zdanie już wystarczająco elektryzuje grajewskich kibiców. Od dnia losowania par półfinałowych do biura Klubu zgłaszają się osoby chętne kupić bilety w przedsprzedaży – mecze z Łomżą od lat dostarczają większych emocji niż z innymi rywalami. Wielu grajewskich kibiców doskonale pamięta mecz sprzed dwóch lat, w którym w finale wojewódzkiego pucharu w Grajewie WARMIA po dogrywce i emocjonującym meczu uległa ŁKS-owi 2:3. W środę nadarzy się okazja do rewanżu!

 

Zespół z Łomży w rozgrywkach III ligi spisuje się słabo i zajmuje po 24 kolejkach ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 7 punktów (stan przed niedzielnym meczem łomżan z LECHIĄ Tomaszów Mazowiecki). W tym roku w siedmiu dotąd rozegranych ligowych meczach ŁKS zdobył zaledwie 1 punkt w remisowym meczu z innym outsiderem III ligi MAZUREM Ełk. Podopieczni dobrze znanego z pracy i gry w Grajewie Roberta Speichlera w drodze do półfinału rozgrywek o Puchar Polski pokonali jesienią PROMIEŃ Mońki 6:0 i WISSĘ Szczuczyn 3:0 a w tegorocznym meczu KRYPNIANKĘ Krypno 2:1. W tym ostatnim meczu III-ligowcy zapewnili sobie awans dopiero w 90 minucie meczu po golu zdobytym przez Dawida Pastorczyka.

WARMIA awans do półfinału zdobyła eliminując z rozgrywek PIASTA Białystok (4:1), BIEL Jeziorko (5:1) i KORĘ Korycin (5:0). W naszym zespole po dwóch ligowych remisach nastroje nie są najlepsze. Pożegnaliśmy fotel lidera IV ligi i punkty, których tracimy już cztery do prowadzącego Wasilkowa. Zespół trenera Artura Woronieckiego ciuła zwycięstwa – z ośmiu odniesionych w rundzie wiosennej Wasilków aż 6 meczów wygrał zaledwie jedną bramką. Wasilkowianie nie notują jednak wpadek i zmierzają ku III lidze. Trudno znaleźć lepszy sposób na poprawę naszych nastrojów niż zwycięstwo z ŁKS i awans do finału rozgrywek, który zostanie rozegrany 29 maja na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

W środowym meczu w naszym zespole zabraknie kontuzjowanego Pawła Sypytkowskiego. Pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera Zawdzkiego.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa na mecz. Zasady wstępu są takie same jak na mecze IV ligi:

- bilet normalny 8 zł

- bilet ulgowy 4 zł

- kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 wstęp wolny

Bilety będzie można kupić w kasie Klubu w środę od godziny 10:00. Chętnych do zakupu biletów w przedsprzedaży prosimy o kontakt telefoniczny z biurem Klubu – tel. 86 272 3853.

Mecz WARMIA – ŁKS 1926 Łomża będzie organizowany jako impreza masowa.  W związku z tym kibice będą musieli liczyć się ze zmianami i ograniczeniami, które zostaną wprowadzone dla zachowania bezpieczeństwa. W celu zakupu biletu na mecz należy podać imię, nazwisko i numer PESEL nabywcy. Przy wejściu na stadion sprawdzane będą dokumenty tożsamości. Posiadacze kart VIP wejdą na mecz za okazaniem karty. Prosimy o wcześniejsze przybywanie na stadion w celu uniknięcia kolejek przy zakupie biletów. Wstęp na stadion będzie możliwy od godziny 16:00.

 

Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.org

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.