Weekend pełen kolizji

aktualizacja: 2018-12-04 11:45:50     nr wiadomości: 37905     przeczytano: 3210     Ilość komentarzy komentarze: 6

Zmienne warunki pogodowe, częste opady deszczu, śniegu, przymrozki oraz skoki temperatur powodują, że na drogach jest ślisko. Pamiętajmy więc o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz dostosowaniu jazdy do warunków panujących na drodze. Na drogach powiatu grajewskiego doszło w ostatnich dniach do 5 kolizji.

Okres jesienno - zimowy to trudny czas zarówno dla kierujących, jak i pieszych. Ze względu na duże skoki temperatur, na drogach może zalegać cienka, prawie niezauważalna warstwa lodu. Kierowcy powinny pamiętać, że związku z tą porą roku należy zmienić swój styl jazdy. Należy dostosować prędkość do panujących warunków drogowych, by bezpiecznie dojechać do celu. Warto również raz na jakiś czas, zwłaszcza przy dłuższej trasie, poza miastem, zwolnić i sprawdzić, czy nawierzchnia ma jakąkolwiek przyczepność.


O trudnych warunkach pogodowych na drogach naszego powiatu przekonała się kierująca samochodem osobowym obywatelka Rosji (2 XII 2018). 37 - letnia kobieta, jadąc trasą K61 na odcinku Tama - Bełda, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w barierki drogowe. Kobieta podróżowała z trzema pasażerami. Na szczęście oprócz uszkodzenia pojazdu, nikomu nic poważnego się nie stało.

Kilka minut po w. wym. zdarzeniu  dyżurny grajewskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o kolejnej kolizji, tym razem na jednej z ulic Grajewa. 24 - letni kierujący osobowym audi, skręcając w ulicę podporządkowaną wpadł w poślizg i uderzył w krawężnik, a następnie w pojazd oczekujący na włączenie się do ruchu. Tym razem również doszło tylko do uszkodzenia pojazdów.

Z kolei 3 XII rano na drodze powiatowej prowadzącej do miejscowości Wojewodzin doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Z policyjnych ustaleń wynika, że 30 - letnia kierująca osobowym oplem jadąc oblodzoną jezdnią nie zapanowała nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało kobietę do szpitala. Na szczęście finalnie okazało się, że również w tym przypadku największym uszkodzeniom uległo auto.

Grajewscy policjanci natychmiast powiadomili odpowiednie służby drogowe o trudnych warunkach na drodze w rejonie zdarzenia drogowego.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drogach, szczególnie wtedy, gdy pogoda nie sprzyja, na ulicy jest ślisko i szybko robi się ciemno. (za: KPP w Grajewie)

 

i kto powoduje kraksy starsi 50 czy molodziez-typowy przyklad-maszyna ciagnie i w pedal/
Napisał: cos wiedzacy dodano: 2018-12-04 17:46:57

Jak widać w każdym wieku można dokonać kolizji bądź wypadku, dużo zależy od warunków pogodowych.
Napisał: Anna dodano: 2018-12-05 08:59:46

Gdzie służby drogowe??
Napisał: Zofia dodano: 2018-12-05 10:39:43

"Policjanci powiadomili ......."a co robiły służby drogowe odpowiadające za stan dróg w okresie zimowym.Oszczędzają na apanaże dla przełożonych? Jedziesz w tamtych warunkach 40km/godz spowodujesz kolizję lub wypadek to Policja powie było jechać wolniej czyli dostosować się do warunków na drodze.To samo powie jak jechać będziesz 20 czy 10km/godz.Fakt faktem,że najwięcej wypadköw powodują kierowcy młodzi a nie w wieku piwtżej sześćdziesiątki.
Napisał: ABC... dodano: 2018-12-06 11:58:04

abc-niekiedy trzeba jechac nawet i 5 km/h i nie siedziec poprzednikowi na tylku i tu policja ma racje a sluzby drogowe nie zdaza na kazdej drodze posypac piaskiem-jakis madry osiol napisal o wypadkach kierowcow po 50-analfabeta bo 1 na 10 wypadkow jak to napisal to kierowca po 50-dopatruje sie ze moze ma kuzyna lekarza ktory za malo zarabia?
Napisał: bezmandatowiec dodano: 2018-12-06 16:51:27

ludzie drogowców zima zaskoczyła ;D
Napisał: ... dodano: 2018-12-07 11:43:14

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.