Sobota, Lipiec 24, 2021

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 4401 wyświetleń

Wieści z Gminy

Wieści z Gminy
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W dniu 23 czerwca 2015r. odbyła się konferencja podsumowująca Projekt systemowy „Program wsparcia społeczno - zawodowego aktywizacja zawodowa dla osób objętych pomocą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie” w gminie Grajewo realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego priorytet VII.  Promocja integracji społecznej działania 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji poddziałania 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter przywitał zaproszonych gości i uczestników projektu. Po prezentacji projektu, którą przedstawiła Kierownik GOPS Weronika Szymanowska uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty i podziękowania.

W ramach realizacji projektu w 2015 roku,  24 osoby zdobyło następujące kwalifikacje:
1) Kurs prawo jazdy kat. B - 7 osób;
2) Kurs prawo jazdy kat. C+ przewóz rzeczy - 4 osoby;
3) Obsługa wózków jezdniowych podnośnikowych z wymianą butli gazowych – 4 osoby;
4) Profesjonalny sprzedawca  - 11 osób;
5) Szkolenie Śmiało w świat internetu  - 8 osób;
6) Obsługa sekretariatu z archiwizacja dokumentów - 4 osoby.

W latach 2009-2015 w aktywnej integracji społeczno - zawodowej ogółem uczestniczyło 203 osoby z terenu Gminy Grajewo.

Celem działania było dostarczenie wiedzy i umiejętności zawodowych umożliwiających uczestnikom projektu powrót do aktywnego życia w społeczności lokalnej wynikające z ich uczestnictwa w działaniach z zakresu integracji społecznej poprzez podniesienie kwalifikacji:  odbycie szkoleń i kursów zawodowych, doradztwa zawodowego i psychologicznego oraz skorzystania z usług w Punkcie Konsultacyjnym Psychologa.

Była to ostatnia VII edycja projektu systemowego „Program wsparcia społeczno - zawodowego aktywizacja zawodowa dla osób objętych pomocą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie".

Asystent koordynatora - Eliza Teresa Domasiewicz

Koordynator Projektu - Weronika Leokadia Szymanowska

Komentarze (2)

kilka znajomych twarzy. Milena pozdrawiam

przeciez to były kursy dla bezrobotnych a widze tu osoby korzy pracują...

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.