Wieści z "Maratonki"

Prawie 220 km pokonali w miniony weekend zawodnicy grajewskiej Maratonki.

Dziewięciu biegaczy z naszego klubu rywalizowało w sobotę 05.09.09 w Olsztynie na dystansie 15 km w XII Biegu Jakubowym, następnego dnia natomiast czwórka maratończyków wystąpiła w IV Półmaratonie Łomżyńskim. Bardzo cieszy rosnąca forma zawodników na szczycie sezonu biegowego - prawie wszyscy poprawiali swoje najlepsze osiągnięcia, mimo, że trasy nie należały do najłatwiejszych. Bieg Jakubowy odbył się po trzyletniej przerwie. Ponad 180 sportowców przebiegło ulicami miasta, finiszując na Starym Mieście przy Wysokiej Bramie.

Najcięższy był ostatni kilometr - ostry podbieg i śliska kostka. W pierwszej dziesiątce kat. open znaleźli się już tradycyjnie Edek Terebun i Karol Krzyżanowski, zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w kategorii wiekowej (00.53.23 i 00.53.27- rek. życiowy). Trzecie i piąte miejsce w swojej kategorii z rekordami życiowymi zajęli Janusz Krause i Krzysztof Drężek (00.58.17 i 1.01.02).

Miejsca pozostałych zawodników: 43 Krzysztof Wojnowski (1.02.11-rekord życiowy), 90 (9 w kat.)Waldemar Szycik (1.09.53 - rek. życiowy), 7 w kat kobiet Krawczyk Paulina (1.13.07 - rek. życiowy), 123 Krzysztof Borawski (1.15.55 - re. życiowy), 135Janusz Fiedorczyk ( 1.17.32 - rek. życiowy). Jeszcze lepsze wyniki osiągnęli biegacze Maratonki na pętlach Półmaratonu Łomżyńskiego. W kat. Kobiet Zwyciężyła Monika Terebun (1.35.09), Drugie miejsce w kat. open mężczyzn zajął Edek Terebun, mimo, że poprzedniego dnia biegał w Olsztynie (1.18.13), 5 miejsce w swojej kat. zajął Jarek Czopek (1.26.14). Stabilną formę przed maratonem Berlińskim zaprezentował Marcin Myszka (1.55.57 - kolejny w tym sezonie wynik poniżej 2 godz.). 19.09.09 biegamy w Gnieźnie . Przypominamy i zapraszmy również na II Bieg Rolnika w Popowie 04.10.09.  - informuje W. Szycik