Wieści z PM nr 1

aktualizacja: 2017-04-05 19:43:50     nr wiadomości: 31408     przeczytano: 3587     Ilość komentarzy komentarze: 0

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK"

W dniu 04.04.2017 r. Przedszkole Miejskie nr 1 w Grajewie we współpracy  z  Komendą Powiatową Policji w Grajewie zorganizowało  Międzyprzedszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie pod hasłem „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”. W konkursie wzięły udział dzieci 5- 6-letnie  z Przedszkoli nr 1, 2, 4 i 6 w Grajewie.  

Dzieci brały udział w kilku konkurencjach: rozwiązywały zagadki  i odpowiadały na pytania w formie quizu o bezpieczeństwie w domu, na podwórku i na ulicy, wskazywały jak zachowają się i kogo zawiadomią  w różnych niebezpiecznych sytuacjach, dobierały numery alarmowe do odpowiednich pojazdów specjalnych i postaci (strażaka, policjanta, ratownika medycznego), układały  z puzzli znaki drogowe. Podczas zadań sprawnościowych dzieci  układały „zebrę” z pasów , sygnalizator świetlny.

Przedszkolaki ze wszystkich przedszkoli sprawnie pokonały wszystkie konkurencje, wykazały się wysoką znajomością przepisów ruchu drogowego, a także wiedzą o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw w domu, w przedszkolu i na placu zabaw. Doskonale znają numery alarmowe          i wiedzą w jakich sytuacjach należy z nich korzystać. 

 Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury ,którego przewodniczącym był Pan Policjant,  który swoim bacznym okiem obserwował wszystkie konkurencje. 

   Po części konkursowej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek, po którym czekała je niespodzianka. Przedstawiciele  z Komendy Policji w Grajewie zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Przedszkolaki mogły pojeździć autochodzikiem, utrwaliły znajomość podstawowych znaków drogowych, mogły przechodzić przez pasy przy pomocy Pana Policjanta kierującego ruchem.

Jury pogratulowało wiedzy i umiejętności wszystkim uczestnikom konkursu. Wszystkie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy. 

I  miejsce ex aequo zajęły drużyny z Przedszkola Miejskiego 2 i z Przedszkola Miejskiego nr 4

II miejsce zajęła drużyna z Przedszkola Miejskiego nr 6 

III miejsce zajęła drużyna z Przedszkola Miejskiego nr 1  

   W nagrodę wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a dzieci otrzymały medale - Laureat Konkursu "Bezpieczny przedszkolak" oraz prezenty. 

    Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielkom za przygotowanie dzieci do konkursu. Pracownikom Komendy  Powiatowej Policji w Grajewie bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji Konkursu.

PM NR1 W GRAJEWIE

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.