Wieści z PM nr 6

aktualizacja: 2019-03-08 21:20:42     nr wiadomości: 38628     przeczytano: 851     Ilość komentarzy komentarze: 0

8 marca przedszkolaki z grupy "Biedronki" wybrały się do Muzeum Mleka w Grajewie.

Dzieci uczestniczyły w interaktywnym zwiedzaniu ekspozycji muzeum, co pozwoliło na usystematyzowanie i utrwalenie przekazywanej wiedzy. Przedszkolaki uważnie słuchały o mleku oraz historii przetwórstwa i przemysłu mleczarskiego. Mogły wykorzystać symulator do wydojenia krowy, a także skorzystać z wielu aplikacji na dotykowych ekranach. Dzieci były bardzo zaangażowane i chętne do tej formy nauki poprzez zabawę.                                                         

Następnie "Biedronki" odbyły warsztaty edukacyjno-plastyczne pod hasłem "Wiejska zagroda". Na  papierowe talerze należało przykleić odrysowywane, wycięte, wydzartei ozdobione elementy i w taki sposób, by powstały zwierzęta, które żyją w zagrodzie na wsi. Dzieci były skupione na działaniach twórczych, bardzo się starały, aby ich zwierzątka były jak najbardziej realistyczne.                                                                                                                   

Kiedy przyszedł koniec spotkania, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z Krówką Matyldą i otrzymaliśmy dyplomy.  To był wspaniale spędzony czas w Muzeum Mleka.  

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.