Wieści z Radziłowa

aktualizacja: 2017-03-25 09:53:14     nr wiadomości: 31281     przeczytano: 3391     Ilość komentarzy komentarze: 0

Kolejna statuetka trafiła na ręce grupy ART RADZIŁÓW CREW. Dwa filmy znalazły się w gronie finalistów X Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych. Twórcy „Życie jest piękne" dodatkowo dołączyli do grona zwycięzców

Warsztatowo jeden z lepszych filmów, jakie widzieliśmy. Dziewczyny (…) zrobiły super robotę” - tak jurorzy skomentowali wyróżniony film na X Praskim Festiwalu Filmów Młodzieżowych. Filmy zakwalifikowane do  finału oceniali: Magdalena Smalara (aktorka), Edyta Herbuś (tancerka, aktorka), Lesław Żurek (aktor), Michał Góral (operator filmowy), Artur Waczko (producent filmowy), Artur Zaborski (krytyk filmowy) i Xawery Żuławski (reżyser).

Spośród blisko 100 filmów wyłoniono 23 finalistów. Dla 6 z nich jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Wyróżnienie w X PFFM otrzymały Monika Mocarska i Karolina Karwowska za film Życie jest piękne.

Finalistkami są także twórczynie filmu Mikołaj - Monika Mocarska, Karolina Karwowska, Wiktoria Gądek, Anna Poszyler,  Aleksandra Bagińska.

Życie jest piękne otworzyło nową kartę w twórczości grupy. Po raz pierwszy w historii ARC premiera filmu miała nie w szkole, nie na youtube, ale w prawdziwej sali kinowej. Możliwość wyjazdu grupa zawdzięcza wsparciu i pomocy Anety Michałowskiej - dyrektora Gimnazjum w Radziłowie.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.