Wieści z Radziłowa

aktualizacja: 2017-04-07 22:11:27     nr wiadomości: 31434     przeczytano: 3590     Ilość komentarzy komentarze: 0

30.04.2017 r. w sali gimnastycznej Gimnazjum w Radziłowie odbył się spektakl teatralny pt. „Niwelator problemów”, wystawiony przez aktorów  Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, który w obrazowy sposób ukazał młodym widzom, że ucieczka w świat używek – alkoholu i narkotyków nie jest sposobem rozwiązywania problemów.

Pierwsza bójka, wagary, kolejne kłamstwa, coraz gorsze oceny, kradzież pieniędzy, a z drugiej strony brak zrozumienia, chęć zwrócenia na siebie uwagi, bezsilność – tego wszystkiego doświadczył Patryk – główny bohater spektaklu. Widzowie  śledząc jego losy  mieli szansę zobaczyć jak łatwo poddać się złym myślom, ale jednocześnie mogli uświadomić sobie, że w sytuacjach problemowych, nie warto sięgać po używki, czasem wystarczy zwrócić się o pomoc do bliskich sobie osób- rodziny, przyjaciół, nauczycieli. Spektakl sponsorowany został przez Gminą Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i obejrzeli go uczniowie Gimnazjum i kl. IV – VI ze Szkoły Podstawowej w Radziłowie.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.